Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechië rouwt om slachtoffers van bloedbad op universiteit

Tsjechië rouwt om slachtoffers van bloedbad op universiteit

PRAAG (ANP/DPA) - Tsjechië rouwt zaterdag om de slachtoffers van de dodelijke schietpartij op een faculteit van de Karelsuniversiteit in Praag. De vlaggen bij overheidsgebouwen zijn halfstok en voorzien van een zwart lint. In de ochtend werden in kerken in het hele land missen gelezen en om 12.00 uur werd een minuut stilte gehouden, slechts onderbroken door het geluid van kerkklokken.

President Petr Pavel woonde met kabinetsleden en hoogleraren van de Karelsuniversiteit een herdenkingsdienst bij in de Sint-Vituskathedraal in Praag, meldt de Tsjechische publieke omroep. De omroep heeft zijn programmering zaterdag aangepast. Culturele en kerstevenementen zijn voor het weekend geschrapt of aangepast. Zo staat op kerstmarkten de muziek zacht of uit, en beginnen concerten met een minuut stilte.

Een 24-jarige student van de Karelsuniversiteit richtte donderdagmiddag een bloedbad aan op de filosofiefaculteit in het centrum van de Tsjechische hoofdstad. Hij schoot veertien mensen dood en verwondde 25 mensen, onder wie een Nederlander. Vervolgens beroofde hij zichzelf van het leven.

Meer uit Buitenland

Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

57 minuten geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

1 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

2 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

3 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

4 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

5 uur geleden