Tsjechië kwalificeert zich voor EK voetbal na zege op Moldavië
OLOMOUC (ANP) - De voetballers van Tsjechië hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2024. De ploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy won het laatste kwalificatieduel met 3-0 van Moldavië.
Tsjechië moest in het thuisduel met Moldavië tenminste een punt pakken om zich te kwalificeren voor het toernooi in Duitsland. De opgave werd er niet makkelijk op, nadat Silhavy zondag drie internationals naar huis had gestuurd. Het trio had een dag eerder tegen de regels in een nachtclub bezocht.
Tsjechië opende tegen Moldavië in de 14e minuut de score. Na een fraaie pass van debutant Tomas Chory schoof David Doudera de bal in de verre hoek, 1-0. Moldavië moest 10 minuten na rust verder met tien man na een tweede gele kaart voor verdediger Vladyslav Babohlo. De 28-jarige Chory bekroonde zijn debuut vervolgens door de 2-0 binnen te koppen. Aanvoerder Tomas Soucek schoot in de laatste minuut de 3-0 binnen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.
4 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
11 uur geleden