Tsjechië kwalificeert zich voor EK voetbal na zege op Moldavië
OLOMOUC (ANP) - De voetballers van Tsjechië hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2024. De ploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy won het laatste kwalificatieduel met 3-0 van Moldavië.
Tsjechië moest in het thuisduel met Moldavië tenminste een punt pakken om zich te kwalificeren voor het toernooi in Duitsland. De opgave werd er niet makkelijk op, nadat Silhavy zondag drie internationals naar huis had gestuurd. Het trio had een dag eerder tegen de regels in een nachtclub bezocht.
Tsjechië opende tegen Moldavië in de 14e minuut de score. Na een fraaie pass van debutant Tomas Chory schoof David Doudera de bal in de verre hoek, 1-0. Moldavië moest 10 minuten na rust verder met tien man na een tweede gele kaart voor verdediger Vladyslav Babohlo. De 28-jarige Chory bekroonde zijn debuut vervolgens door de 2-0 binnen te koppen. Aanvoerder Tomas Soucek schoot in de laatste minuut de 3-0 binnen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
8 uur geleden