Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsjechië kwalificeert zich voor EK voetbal na zege op Moldavië

Tsjechië kwalificeert zich voor EK voetbal na zege op Moldavië

OLOMOUC (ANP) - De voetballers van Tsjechië hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2024. De ploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy won het laatste kwalificatieduel met 3-0 van Moldavië.

Tsjechië moest in het thuisduel met Moldavië tenminste een punt pakken om zich te kwalificeren voor het toernooi in Duitsland. De opgave werd er niet makkelijk op, nadat Silhavy zondag drie internationals naar huis had gestuurd. Het trio had een dag eerder tegen de regels in een nachtclub bezocht.

Tsjechië opende tegen Moldavië in de 14e minuut de score. Na een fraaie pass van debutant Tomas Chory schoof David Doudera de bal in de verre hoek, 1-0. Moldavië moest 10 minuten na rust verder met tien man na een tweede gele kaart voor verdediger Vladyslav Babohlo. De 28-jarige Chory bekroonde zijn debuut vervolgens door de 2-0 binnen te koppen. Aanvoerder Tomas Soucek schoot in de laatste minuut de 3-0 binnen.

Meer uit Voetbal

Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

1 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

5 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

15 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

16 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

16 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

17 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

18 uur geleden