Tsjechië kwalificeert zich voor EK voetbal na zege op Moldavië
OLOMOUC (ANP) - De voetballers van Tsjechië hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2024. De ploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy won het laatste kwalificatieduel met 3-0 van Moldavië.
Tsjechië moest in het thuisduel met Moldavië tenminste een punt pakken om zich te kwalificeren voor het toernooi in Duitsland. De opgave werd er niet makkelijk op, nadat Silhavy zondag drie internationals naar huis had gestuurd. Het trio had een dag eerder tegen de regels in een nachtclub bezocht.
Tsjechië opende tegen Moldavië in de 14e minuut de score. Na een fraaie pass van debutant Tomas Chory schoof David Doudera de bal in de verre hoek, 1-0. Moldavië moest 10 minuten na rust verder met tien man na een tweede gele kaart voor verdediger Vladyslav Babohlo. De 28-jarige Chory bekroonde zijn debuut vervolgens door de 2-0 binnen te koppen. Aanvoerder Tomas Soucek schoot in de laatste minuut de 3-0 binnen.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
23 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
45 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
57 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden