Tsjechië kwalificeert zich voor EK voetbal na zege op Moldavië
OLOMOUC (ANP) - De voetballers van Tsjechië hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2024. De ploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy won het laatste kwalificatieduel met 3-0 van Moldavië.
Tsjechië moest in het thuisduel met Moldavië tenminste een punt pakken om zich te kwalificeren voor het toernooi in Duitsland. De opgave werd er niet makkelijk op, nadat Silhavy zondag drie internationals naar huis had gestuurd. Het trio had een dag eerder tegen de regels in een nachtclub bezocht.
Tsjechië opende tegen Moldavië in de 14e minuut de score. Na een fraaie pass van debutant Tomas Chory schoof David Doudera de bal in de verre hoek, 1-0. Moldavië moest 10 minuten na rust verder met tien man na een tweede gele kaart voor verdediger Vladyslav Babohlo. De 28-jarige Chory bekroonde zijn debuut vervolgens door de 2-0 binnen te koppen. Aanvoerder Tomas Soucek schoot in de laatste minuut de 3-0 binnen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
28 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
53 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
2 uur geleden