Tsjechië heropent skioorden
PRAAG/BERN (ANP/DPA) - Tsjechië heropent 18 december zijn skioorden. Minister van Gezondheid Jan Blatny maakte dit bekend. Hij verwacht dat mensen gaan wintersporten en niet op zoek zijn naar nachtelijk amusement. De Tsjechische premier Andrej Babis zei dat hij de heropening voornamelijk ziet als een mogelijkheid voor de Tsjechen om in de regio te gaan skiën.
In het buurland Oostenrijk zijn de skipistes en de skiliften ook in bedrijf, maar daar ligt de horeca plat. Tsjechië en Oostenrijk verwachten geen mensen die op skivakantie komen.
Zwitserland heeft ondanks grote druk uit Rome, Berlijn en Parijs besloten de skioorden open te houden. Ook de horeca functioneert er, mits men vooraf reserveert. In Italië en Frankrijk blijven de wintersportgebieden tot 10 januari vrijwel op slot. De Duitse regering streeft dat ook na, maar er zijn nog geen definitieve besluiten genomen. Vast staat alleen dat ze in ieder geval tot 20 december dicht zijn.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
4 uur geleden