Tsjechië heropent skioorden
PRAAG/BERN (ANP/DPA) - Tsjechië heropent 18 december zijn skioorden. Minister van Gezondheid Jan Blatny maakte dit bekend. Hij verwacht dat mensen gaan wintersporten en niet op zoek zijn naar nachtelijk amusement. De Tsjechische premier Andrej Babis zei dat hij de heropening voornamelijk ziet als een mogelijkheid voor de Tsjechen om in de regio te gaan skiën.
In het buurland Oostenrijk zijn de skipistes en de skiliften ook in bedrijf, maar daar ligt de horeca plat. Tsjechië en Oostenrijk verwachten geen mensen die op skivakantie komen.
Zwitserland heeft ondanks grote druk uit Rome, Berlijn en Parijs besloten de skioorden open te houden. Ook de horeca functioneert er, mits men vooraf reserveert. In Italië en Frankrijk blijven de wintersportgebieden tot 10 januari vrijwel op slot. De Duitse regering streeft dat ook na, maar er zijn nog geen definitieve besluiten genomen. Vast staat alleen dat ze in ieder geval tot 20 december dicht zijn.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
4 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
10 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
14 uur geleden