Tsjechië heropent skioorden
PRAAG/BERN (ANP/DPA) - Tsjechië heropent 18 december zijn skioorden. Minister van Gezondheid Jan Blatny maakte dit bekend. Hij verwacht dat mensen gaan wintersporten en niet op zoek zijn naar nachtelijk amusement. De Tsjechische premier Andrej Babis zei dat hij de heropening voornamelijk ziet als een mogelijkheid voor de Tsjechen om in de regio te gaan skiën.
In het buurland Oostenrijk zijn de skipistes en de skiliften ook in bedrijf, maar daar ligt de horeca plat. Tsjechië en Oostenrijk verwachten geen mensen die op skivakantie komen.
Zwitserland heeft ondanks grote druk uit Rome, Berlijn en Parijs besloten de skioorden open te houden. Ook de horeca functioneert er, mits men vooraf reserveert. In Italië en Frankrijk blijven de wintersportgebieden tot 10 januari vrijwel op slot. De Duitse regering streeft dat ook na, maar er zijn nog geen definitieve besluiten genomen. Vast staat alleen dat ze in ieder geval tot 20 december dicht zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten verwachten de muur aan de zuidgrens eind 2027 te voltooien. Dat zei Rodney Scott, commissaris van grensdienst Customs and Border Protection (CBP). Daarmee zou een wens uitkomen van de Amerikaanse president Donald Trump, die de muur in juni 2015 het speerpunt van zijn presidentscampagne maakte.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat ze een droneaanval heeft uitgevoerd op een Amerikaanse basis in Bahrein, ter vergelding van Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied rond de Straat van Hormuz. Vlak daarvoor meldden Iraanse staatsmedia nog dat de VS een tweede golf aanvallen had uitgevoerd bij de zeestraat. Zo werden er explosies gemeld op het eiland Qeshm en bij de havenstad Bandar Abbas.
2 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - De Republikeinse tv-commentator Steve Hilton gaat door naar de algemene verkiezingen van 3 november voor gouverneur van de staat Californië, melden diverse Amerikaanse media waaronder CNN en NBC News. Hilton neemt het dan op tegen de Democraat Xavier Becerra, voorheen minister van Gezondheid van de VS (2021-2025).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De winnende combinatie van het loterijspel EuroMillions is dinsdag geraden door een speler in België. De winnaar ontvangt een kleine 175 miljoen euro - 174.984.088 euro om precies te zijn. Dat staat op de website van de Belgische Nationale Loterij. Het is volgens die website het hoogste bedrag dat in België ooit werd gewonnen met EuroMillions.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens de Iraanse staatsomroep IRIB zijn de Amerikaanse aanvallen langs de Iraanse zuidkust, nabij de Straat van Hormuz, opgehouden. "De situatie is nu naar verluidt rustig", aldus IRIB op Telegram.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met een nipte meerderheid een wetsvoorstel goedgekeurd dat de financiering van het immigratiebeleid van president Donald Trump regelt. De 70 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) gaat onder meer naar migratiedienst ICE en de Border Patrol. Hier was de afgelopen maanden veel kritiek op vanwege het hardhandige optreden van de diensten, onder meer in de staat Minnesota.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) meldt dat zijn strijdkrachten begonnen zijn met aanvallen "uit zelfverdediging" op Iran, als reactie op het neerhalen van een Apache-helikopter van het Amerikaanse leger.
4 uur geleden