Tsitsipas wint voor de derde keer masterstoernooi Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas heeft voor de derde keer het masterstoernooi van Monte Carlo op zijn naam geschreven. De 25-jarige Griek was in Monaco in twee sets te sterk voor Casper Ruud: 6-1 6-4.
Tsitsipas, momenteel twaalfde op de wereldranglijst, was eerder de beste in 2021 en 2022 op het graveltoernooi. Zijn laatste titel dateert van augustus vorig jaar toen hij de beste was in Los Cabos in Mexico. Om de finale te bereiken in Monte Carlo versloeg hij de sterk presterende Italiaan Jannik Sinner in drie sets. Ruud won ook vorig jaar voor het laatst een toernooi. Hij bereikte de finale in Monte Carlo door de nummer 1 van de wereld, Novak Djokovic, in de halve finale in drie sets te verslaan.
Ruud, de nummer 10 van de wereldranglijst, leverde in de eerste set al op 1-1 zijn opslagbeurt in tegen Tsitsipas. De Griek pakte daarna nog twee keer een break en won de set met 6-1. In de tweede set ging het gelijk op. Tsitsipas had een lange game nodig om op 4-3 te komen en moest daarvoor enkele breakpoints wegwerken. Na een eenvoudiger gewonnen opslagbeurt op 4-4 kreeg de Griek op 30-40 na ruim anderhalf uur zijn eerste matchpoint en sloeg na een lange rally meteen toe.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
47 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Australiër Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.
22 uur geleden