Tsitsipas wint voor de derde keer masterstoernooi Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas heeft voor de derde keer het masterstoernooi van Monte Carlo op zijn naam geschreven. De 25-jarige Griek was in Monaco in twee sets te sterk voor Casper Ruud: 6-1 6-4.
Tsitsipas, momenteel twaalfde op de wereldranglijst, was eerder de beste in 2021 en 2022 op het graveltoernooi. Zijn laatste titel dateert van augustus vorig jaar toen hij de beste was in Los Cabos in Mexico. Om de finale te bereiken in Monte Carlo versloeg hij de sterk presterende Italiaan Jannik Sinner in drie sets. Ruud won ook vorig jaar voor het laatst een toernooi. Hij bereikte de finale in Monte Carlo door de nummer 1 van de wereld, Novak Djokovic, in de halve finale in drie sets te verslaan.
Ruud, de nummer 10 van de wereldranglijst, leverde in de eerste set al op 1-1 zijn opslagbeurt in tegen Tsitsipas. De Griek pakte daarna nog twee keer een break en won de set met 6-1. In de tweede set ging het gelijk op. Tsitsipas had een lange game nodig om op 4-3 te komen en moest daarvoor enkele breakpoints wegwerken. Na een eenvoudiger gewonnen opslagbeurt op 4-4 kreeg de Griek op 30-40 na ruim anderhalf uur zijn eerste matchpoint en sloeg na een lange rally meteen toe.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
5 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
7 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
7 uur geleden