Tsitsipas wint op ATP Cup eenvoudig van Zverev
BRISBANE (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft Alexander Zverev op de ATP Cup al zijn tweede nederlaag van het seizoen bezorgd. De Griekse tennisser was in Brisbane met duidelijke cijfers te sterk voor de Duitser: 6-1 6-4. De partij duurde slechts 73 minuten. Ondanks de nederlaag van Zverev won Duitsland de ontmoeting met de Grieken wel met 2-1.
Zverev verloor ook zijn eerste duel van 2020, in drie sets van Alex de Minaur uit Australië. De Minaur knokte zich toen terug uit geslagen positie en hij deed dat in de confrontatie met Canada opnieuw. De nummer 18 van de wereld keek tegen Denis Shapovalov tegen een achterstand van 7-6 (6) 4-2 aan, maar maakte vervolgens zes games op een rij en trok de partij in de derde set (6-2) alsnog naar zich toe.
Nick Kyrgios liet verstek gaan wegens een lichte rugblessure. Hij werd vervangen door John Millman, die de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-4 6-2 verraste.
Nieuw toernooi
Omdat Duitsland van Griekenland won is Australië het eerste land dat zich heeft weten te plaatsen voor de kwartfinales. Acht landen strijden vanaf donderdag in Sydney om de titel in de ATP Cup.
De ATP Cup is een nieuw toernooi waaraan 24 landen deelnemen. De wedstrijden worden gespeeld in drie Australische steden: Perth, Brisbane, Sydney. Het evenement geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
6 uur geleden