Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsitsipas wil 'in land van de hagelslag' eindelijk eens imponeren

Tsitsipas wil 'in land van de hagelslag' eindelijk eens imponeren

ROTTERDAM (ANP) - Stefanos Tsitsipas wil deze week op het ABN AMRO World Tennis Tournament zijn sterke optreden op de Australian Open een passend vervolg geven. De 22-jarige Griek, die naar eigen zeggen graag in Nederland verblijft, won in vier optredens in Rotterdam echter pas één partij. Ook in het dubbelspel wil hij zijn "grootste dromen" laten uitkomen.

Toernooidirecteur Richard Krajicek baarde vier jaar geleden opzien door een wildcard te vergeven aan Tsitsipas, toentertijd de mondiale nummer 205 en pas 18 jaar oud. De Griek moest in twee sets zijn meerdere erkennen in Jo-Wilfried Tsonga.

Sindsdien heeft Tsitsipas geen editie overgeslagen. Maar ondanks dat hij "zich thuis voelt" in Rotterdam, is hij er nog nooit voorbij de tweede ronde gekomen; vorig jaar verloor hij van de Sloveen Aljaz Bedene.

"De mensen hier in Nederland zijn erg vriendelijk voor buitenlanders en ze spreken geweldig Engels voor een niet-Engelstalig land", aldus Tsitsipas. "Ik kom hier ook graag vanwege de hagelslag, die ik heerlijk vind en vroeger veel at. Ik ben alleen veel professioneler geworden en mag het niet meer eten vanwege mijn dieet."

'Samen met boer op de baan grootste droom'

Tsitsipas wordt in Rotterdam vergezeld door onder anderen zijn jongere broer Petros, met wie hij deze week - op basis van een wildcard - zijn opwachting maakt in het dubbelspel. "Samen deden we ook mee aan de Australian Open en met hem op de baan staan is voor mij de grootste droom, nog groter dan het bereiken van een halve finale van een grandslamtoernooi", bekent de mondiale nummer 6.

"Ik wilde dit jaar iets nieuws proberen om fris te blijven. Ik doe het puur voor mijn broer, omdat ik hem wil helpen in zijn tenniscarrière. Komend jaar wil ik met hem deelnemen aan de grotere toernooien. Ik ben niet bang dat het mijn enkelspelcarrière gaat beïnvloeden. Mocht ik ver komen, dan is dat alleen maar goed nieuws."

Tsitsipas was vorige maand op de Australian Open verantwoordelijk voor de mooiste partij van het toernooi. Na een 2-0-achterstand in sets schakelde hij in de kwartfinales Rafael Nadal in vijf sets uit. "Ik bereikte voor de tweede keer de laatste vier in Melbourne en de eerste keer was specialer, omdat ik dat nog nooit had ervaren. Maar ik moet verder en wil de barrière doorbreken en finales gaan spelen", aldus Tsitsipas, die dinsdagavond de Wit-Rus Egor Gerasimov treft.

"Of ik door de zege op Nadal het gevoel heb dat ik dichter bij grandslamsucces ben? Die vraag heb ik heel vaak moeten beantwoorden. Ik neem die wedstrijd mee als ervaring voor andere grote testen. In Rotterdam hoop ik hetzelfde niveau te halen en verandering te brengen in mijn mindere resultaten hier."

Meer uit Sport

Swiatek wint finale Cincinnati van Paolini

CINCINNATI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de Cincinnati Open gewonnen. Swiatek versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in 1 uur en 50 minuten: 7-5 6-4. Het is voor het eerst dat de Poolse het toernooi wint.

1 uur geleden
Alcaraz wint masters Cincinnati na opgave zieke Sinner

CINCINNATI (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Cincinnati heeft slechts vijf games geduurd. Bij een achterstand van 5-0 in de eerste set gaf titelverdediger Jannik Sinner op. De nummer 1 van de wereld voelde zich niet lekker en de Italiaan schudde na een korte pauze gedesillusioneerd de hand van tegenstander Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 2 van de wereld won zodoende het Amerikaanse toernooi, dat geldt als een belangrijke voorbereiding op de US Open.

5 uur geleden
Tennisser De Jong door in kwalificatietoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is het kwalificatietoernooi van de US Open goed begonnen. De 25-jarige Nederlander won in de eerste ronde in twee sets van de Litouwer Vilius Gaubas: 6-3 6-4.

6 uur geleden
Sinner en Alcaraz na finale Cincinnati meteen door naar US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz komen een dag na hun finale in het tennistoernooi van Cincinnati al in actie op de US Open. De beste twee spelers van de wereld treden dinsdag aan in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel. Sinner speelt samen met de Tsjechische Katerina Siniakova, Alcaraz is gekoppeld aan de Britse Emma Raducanu.

10 uur geleden
Vingegaard krijgt in Vuelta hulp van Van Baarle en Kelderman

TURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard krijgt in de jacht op de Vuelta-zege bij Visma - Lease a Bike de hulp van onder anderen Dylan van Baarle en Wilco Kelderman. De Deense tweevoudig Tourwinnaar wordt verder omringd door de Amerikanen Matteo Jorgenson en oud-winnaar Sepp Kuss, de Belg Victor Campenaerts, de Brit Ben Tulett en de Fransman Axel Zingle.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde in Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.

1 dag geleden
Zes Nederlandse tennissers in kwalificaties US Open

NEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.

1 dag geleden