Tsitsipas: vijf minuten voor finale overleed mijn geliefde oma
PARIJS (ANP) - Stefanos Tsitsipas kreeg vijf minuten voor het betreden van het Court Philippe-Chatrier voor de finale van Roland Garros te horen dat zijn oma was overleden. De 22-jarige Griek was dicht bij zijn eerste grandslamtitel, maar moest de zege toch in vijf sets aan Novak Djokovic laten.
"Vijf minuten voor het betreden van de baan verloor mijn zeer geliefde oma haar strijd met het leven. Een wijze vrouw wier geloof in het leven en de bereidheid om te geven en te delen niet te vergelijken is met enig ander mens dat ik ooit heb ontmoet. Het is belangrijk dat er meer mensen zoals zij op deze wereld zijn", schreef de nieuwe nummer 4 van de wereld op sociale media.
"Het leven draait niet om winnen of verliezen. Het gaat erom dat je geniet van ieder moment in het leven, of dat nu alleen is of met anderen. Een zinvol leven leiden zonder ellende en vernedering. Het veroveren van trofeeën en het vieren van overwinningen is iets, maar niet alles."
Na een voorsprong van 2-0 in sets verloor Tsitsipas uiteindelijk in vijf sets van Djokovic, de nummer 1 van de wereld die zijn negentiende grandslamtitel veroverde. "Ik zou mijn finaleplaats willen opdragen aan haar. Bedankt voor het opvoeden van mijn vader. Zonder hem was dit niet mogelijk geweest. Mensen zoals mijn oma laten je tot leven komen. Ze laten je dromen."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
20 uur geleden