Tsitsipas: vijf minuten voor finale overleed mijn geliefde oma
PARIJS (ANP) - Stefanos Tsitsipas kreeg vijf minuten voor het betreden van het Court Philippe-Chatrier voor de finale van Roland Garros te horen dat zijn oma was overleden. De 22-jarige Griek was dicht bij zijn eerste grandslamtitel, maar moest de zege toch in vijf sets aan Novak Djokovic laten.
"Vijf minuten voor het betreden van de baan verloor mijn zeer geliefde oma haar strijd met het leven. Een wijze vrouw wier geloof in het leven en de bereidheid om te geven en te delen niet te vergelijken is met enig ander mens dat ik ooit heb ontmoet. Het is belangrijk dat er meer mensen zoals zij op deze wereld zijn", schreef de nieuwe nummer 4 van de wereld op sociale media.
"Het leven draait niet om winnen of verliezen. Het gaat erom dat je geniet van ieder moment in het leven, of dat nu alleen is of met anderen. Een zinvol leven leiden zonder ellende en vernedering. Het veroveren van trofeeën en het vieren van overwinningen is iets, maar niet alles."
Na een voorsprong van 2-0 in sets verloor Tsitsipas uiteindelijk in vijf sets van Djokovic, de nummer 1 van de wereld die zijn negentiende grandslamtitel veroverde. "Ik zou mijn finaleplaats willen opdragen aan haar. Bedankt voor het opvoeden van mijn vader. Zonder hem was dit niet mogelijk geweest. Mensen zoals mijn oma laten je tot leven komen. Ze laten je dromen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
13 uur geleden