Tsitsipas: vijf minuten voor finale overleed mijn geliefde oma
PARIJS (ANP) - Stefanos Tsitsipas kreeg vijf minuten voor het betreden van het Court Philippe-Chatrier voor de finale van Roland Garros te horen dat zijn oma was overleden. De 22-jarige Griek was dicht bij zijn eerste grandslamtitel, maar moest de zege toch in vijf sets aan Novak Djokovic laten.
"Vijf minuten voor het betreden van de baan verloor mijn zeer geliefde oma haar strijd met het leven. Een wijze vrouw wier geloof in het leven en de bereidheid om te geven en te delen niet te vergelijken is met enig ander mens dat ik ooit heb ontmoet. Het is belangrijk dat er meer mensen zoals zij op deze wereld zijn", schreef de nieuwe nummer 4 van de wereld op sociale media.
"Het leven draait niet om winnen of verliezen. Het gaat erom dat je geniet van ieder moment in het leven, of dat nu alleen is of met anderen. Een zinvol leven leiden zonder ellende en vernedering. Het veroveren van trofeeën en het vieren van overwinningen is iets, maar niet alles."
Na een voorsprong van 2-0 in sets verloor Tsitsipas uiteindelijk in vijf sets van Djokovic, de nummer 1 van de wereld die zijn negentiende grandslamtitel veroverde. "Ik zou mijn finaleplaats willen opdragen aan haar. Bedankt voor het opvoeden van mijn vader. Zonder hem was dit niet mogelijk geweest. Mensen zoals mijn oma laten je tot leven komen. Ze laten je dromen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
11 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
14 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
15 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
21 uur geleden