Tsitsipas verslaat Sinner en bereikt weer finale in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van de Italiaan Jannik Sinner geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. Het werd 6-4 3-6 6-4 voor de als twaalfde geplaatste Griek, die zijn eerste eindstrijd van het seizoen gaat spelen.
Voor Sinner (22), de nummer 2 van de wereld, was het pas de tweede nederlaag van het seizoen. Vorige maand verloor hij in Indian Wells in drie sets van Carlos Alcaraz.
In de derde set maakte Tsitsipas een 3-1-achterstand ongedaan. In de slotfase werd Sinner behandeld aan zijn bovenbeen.
Gravelseizoen
Tsitsipas won het toernooi in Monte Carlo in 2021 en 2022. In de finale neemt hij het zondag op tegen de Serviër Novak Djokovic of Casper Ruud uit Noorwegen.
Het toernooi van Monte Carlo geldt voor de beste tennissers als het eerste toernooi van het gravelseizoen.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
15 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
18 uur geleden