Tsitsipas verslaat Sinner en bereikt weer finale in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van de Italiaan Jannik Sinner geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. Het werd 6-4 3-6 6-4 voor de als twaalfde geplaatste Griek, die zijn eerste eindstrijd van het seizoen gaat spelen.
Voor Sinner (22), de nummer 2 van de wereld, was het pas de tweede nederlaag van het seizoen. Vorige maand verloor hij in Indian Wells in drie sets van Carlos Alcaraz.
In de derde set maakte Tsitsipas een 3-1-achterstand ongedaan. In de slotfase werd Sinner behandeld aan zijn bovenbeen.
Gravelseizoen
Tsitsipas won het toernooi in Monte Carlo in 2021 en 2022. In de finale neemt hij het zondag op tegen de Serviër Novak Djokovic of Casper Ruud uit Noorwegen.
Het toernooi van Monte Carlo geldt voor de beste tennissers als het eerste toernooi van het gravelseizoen.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
28 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden