Tsitsipas uitgeschakeld door Zwitserse qualifier Stricker
NEW YORK (ANP) - Stefanos Tsitsipas is niet voorbij de tweede ronde gekomen van de US Open. De als zevende geplaatste Griek moest in vijf sets zijn meerdere erkennen in de Zwitser Dominic Stricker. Het werd 7-5 6-7 (2) 6-7 (5) 7-6 (6) 6-3 voor de nummer 128 van de wereld, die zich in New York via de kwalificaties had geplaatst voor het hoofdtoernooi.
Tsitsipas mocht in de vierde set bij een 5-3-voorsprong voor de wedstrijd serveren. Stricker wist echter de servicegame van de Griek te winnen en niet veel later een tiebreak af te dwingen. De tiebreak won hij met 8-6, waarna hij in de vijfde set meteen met 3-0 voor kwam. Die voorsprong gaf hij niet meer weg.
De partij duurde 4 uur en 4 minuten. De 21-jarige Stricker maakte het af met een forehand langs de lijn, waarna hij gestrekt op de baan ging liggen.
Tsitsipas heeft nooit goed gepresteerd op de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar verloor hij al in de openingsronde. Zijn beste resultaat in New York is een plek in de derde ronde.
Tsitsipas, die in de eerste ronde overtuigend van Milos Raonic had gewonnen, kende een matige aanloop naar het toernooi in New York. Ook op de masterstoernooien van Cincinnati en Toronto werd hij snel uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
10 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
10 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
14 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden