Tsitsipas terug in top 10, Van de Zandschulp zakt drie plekken
LONDEN (ANP) - Stefanos Tsitsipas is teruggekeerd in de top 10 van de mondiale tennisranglijst. De 25-jarige Griek schreef zondag het masterstoernooi van Monte Carlo op zijn naam.
Tsitsipas, die in de eerste maanden van het jaar weinig aansprekende resultaten behaalde, steeg van de twaalfde naar de zevende plaats. De Noor Casper Ruud, zijn tegenstander in de eindstrijd in Monte Carlo, verruilde de tiende plek voor de zesde.
Tallon Griekspoor is op plaats 25 de beste Nederlander. Botic van de Zandschulp zakte drie plaatsen en staat nu 89e. De nummer 2 van Nederland komt deze week in actie op het ATP-toernooi van München, waar hij vorig jaar in de finale stond. Mocht hij snel worden uitgeschakeld in Duitsland, dan valt hij uit de top 100. Griekspoor komt in actie in Boekarest.
Rus 53e
De Serviër Novak Djokovic voert de ranglijst nog steeds aan, voor Jannik Sinner uit Italië.
Bij de vrouwen is Arantxa Rus op de 53e positie de beste Nederlandse. In de top 10 waren er geen verschuivingen. De Poolse Iga Swiatek blijft de lijstaanvoerder, voor Aryna Sabalenka uit Belarus.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
21 uur geleden