Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsitsipas terug in top 10, Van de Zandschulp zakt drie plekken

Tsitsipas terug in top 10, Van de Zandschulp zakt drie plekken

LONDEN (ANP) - Stefanos Tsitsipas is teruggekeerd in de top 10 van de mondiale tennisranglijst. De 25-jarige Griek schreef zondag het masterstoernooi van Monte Carlo op zijn naam.

Tsitsipas, die in de eerste maanden van het jaar weinig aansprekende resultaten behaalde, steeg van de twaalfde naar de zevende plaats. De Noor Casper Ruud, zijn tegenstander in de eindstrijd in Monte Carlo, verruilde de tiende plek voor de zesde.

Tallon Griekspoor is op plaats 25 de beste Nederlander. Botic van de Zandschulp zakte drie plaatsen en staat nu 89e. De nummer 2 van Nederland komt deze week in actie op het ATP-toernooi van München, waar hij vorig jaar in de finale stond. Mocht hij snel worden uitgeschakeld in Duitsland, dan valt hij uit de top 100. Griekspoor komt in actie in Boekarest.

Rus 53e

De Serviër Novak Djokovic voert de ranglijst nog steeds aan, voor Jannik Sinner uit Italië.

Bij de vrouwen is Arantxa Rus op de 53e positie de beste Nederlandse. In de top 10 waren er geen verschuivingen. De Poolse Iga Swiatek blijft de lijstaanvoerder, voor Aryna Sabalenka uit Belarus.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

7 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

8 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

14 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

18 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden