Tsitsipas tegen Roeblev in finale masterstoernooi Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - De finale van het masterstoernooi op het gravel in Monte Carlo gaat tussen Stefanos Tsitsipas en Andrej Roeblev. De Griekse tennisser, als vierde geplaatst, rekende in de halve finale heel overtuigend af met de Brit Dan Evans: 6-2 6-1. De als zesde geplaatste Roeblev gaf zijn zege in de kwartfinales op 'gravelkoning' Rafael Nadal een vervolg door de Noor Casper Ruud in twee sets te verslaan: 6-3 7-5.
De 23-jarige Rus won eerder dit jaar het ATP-toernooi van Rotterdam. Roeblev, achtste op de wereldranglijst, schakelde in Monte Carlo vrijdag Nadal uit (6-2 4-6 6-2). De Spanjaard was al elf keer de beste op het gravel in het prinsdom. Ruud schakelde de Italiaanse titelverdediger Fabio Fognini uit.
Roeblev heeft acht ATP-titels op zak. Vijf daarvan veroverde hij vorig jaar. De Rus won twee graveltoernooien. Tsitsipas, de nummer 5 van de wereld, heeft vijf ATP-toernooien gewonnen waarvan één op gravel. De Griek wacht nog op zijn eerste titel van dit jaar.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
17 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
19 uur geleden