Tsitsipas strandt in tweede ronde van ATP-toernooi Madrid
MADRID (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas is in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid uitgeschakeld. De als zesde geplaatste Griek verloor in twee sets van de Braziliaan Thiago Monteiro: 6-4 6-4.
Tsitsipas is de nummer 7 van de wereldranglijst. Hij was bezig aan een goede reeks door voor de derde keer het masterstoernooi van Monte Carlo te winnen en hij bereikte de finale van het graveltoernooi in Barcelona. Monteiro is de nummer 118 van de ATP-ranking.
De Braziliaan brak Tsitsipas een keer voor de winst van de eerste set. In de tweede set won hij meteen de opslagbeurt van zijn tegenstander en hield die marge vast. Tsitsipas werkte op eigen service twee matchpoints weg op 5-3, maar Monteiro serveerde de partij daarna uit op zijn vierde matchpoint.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
51 minuten geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
6 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
6 uur geleden