Tsitsipas naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Zonder een servicegame te verliezen, maar wel met setverlies, heeft Stefanos Tsitsipas ten koste van Benoît Paire de vierde ronde bereikt op de Australian Open. De Griekse tennisser, de nummer 4 van de wereld, kon tegen de Fransman vertrouwen op zijn sterke opslag, en was na 2 uur en 42 minuten klaar: 6-3 7-5 6-7 (2) 6-4. Tsitsipas wacht nu een duel met de Amerikaan Taylor Fritz, die in een vijfsetter de als vijftiende geplaatste Spanjaard Roberto Bautista Agut naar huis stuurde.
Tsitsipas is nu voor de derde keer in vijf deelnames in Melbourne doorgedrongen tot de laatste zestien. "Ik ben heel tevreden met deze overwinning, Benoît is een zeer goede speler", zei de Griek over de Franse nummer 56 van de wereld. Voor Tsitsipas was het de vierde overwinning op Paire in vijf ontmoetingen, de eerste op een grand slam. Vorig jaar reikte hij tot de halve finales in Melbourne.
Tsitsipas serveerde sterk met 21 aces en met een winpercentage van 89 procent op zijn eerste service. Met Fritz krijgt hij nu een tegenstander met eveneens een goede opslag. "Goede serveerder, harde slagen ook. Hij heeft zo zijn wapens. Ik heb vaker tegen hem gespeeld. Ik zal hem constant onder druk moeten zetten. Dan komen er kansen", keek de Griek al vooruit naar de partij om een plaats in de kwartfinales.
Tsitsipas werd afgelopen jaar op Roland Garros de eerste Griek die een finale van een grandslamtoernooi wist te bereiken. Hij verloor van Novak Djokovic na een 2-0-voorsprong in sets.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.
5 uur geledenPAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.
1 dag geleden