Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsitsipas naar vierde ronde Australian Open

Tsitsipas naar vierde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Zonder een servicegame te verliezen, maar wel met setverlies, heeft Stefanos Tsitsipas ten koste van Benoît Paire de vierde ronde bereikt op de Australian Open. De Griekse tennisser, de nummer 4 van de wereld, kon tegen de Fransman vertrouwen op zijn sterke opslag, en was na 2 uur en 42 minuten klaar: 6-3 7-5 6-7 (2) 6-4. Tsitsipas wacht nu een duel met de Amerikaan Taylor Fritz, die in een vijfsetter de als vijftiende geplaatste Spanjaard Roberto Bautista Agut naar huis stuurde.

Tsitsipas is nu voor de derde keer in vijf deelnames in Melbourne doorgedrongen tot de laatste zestien. "Ik ben heel tevreden met deze overwinning, Benoît is een zeer goede speler", zei de Griek over de Franse nummer 56 van de wereld. Voor Tsitsipas was het de vierde overwinning op Paire in vijf ontmoetingen, de eerste op een grand slam. Vorig jaar reikte hij tot de halve finales in Melbourne.

Tsitsipas serveerde sterk met 21 aces en met een winpercentage van 89 procent op zijn eerste service. Met Fritz krijgt hij nu een tegenstander met eveneens een goede opslag. "Goede serveerder, harde slagen ook. Hij heeft zo zijn wapens. Ik heb vaker tegen hem gespeeld. Ik zal hem constant onder druk moeten zetten. Dan komen er kansen", keek de Griek al vooruit naar de partij om een plaats in de kwartfinales.

Tsitsipas werd afgelopen jaar op Roland Garros de eerste Griek die een finale van een grandslamtoernooi wist te bereiken. Hij verloor van Novak Djokovic na een 2-0-voorsprong in sets.

Meer uit Sport

Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

56 minuten geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

3 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

5 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

10 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

18 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

1 dag geleden