Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsitsipas naar vierde ronde Australian Open

Tsitsipas naar vierde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Zonder een servicegame te verliezen, maar wel met setverlies, heeft Stefanos Tsitsipas ten koste van Benoît Paire de vierde ronde bereikt op de Australian Open. De Griekse tennisser, de nummer 4 van de wereld, kon tegen de Fransman vertrouwen op zijn sterke opslag, en was na 2 uur en 42 minuten klaar: 6-3 7-5 6-7 (2) 6-4. Tsitsipas wacht nu een duel met de Amerikaan Taylor Fritz, die in een vijfsetter de als vijftiende geplaatste Spanjaard Roberto Bautista Agut naar huis stuurde.

Tsitsipas is nu voor de derde keer in vijf deelnames in Melbourne doorgedrongen tot de laatste zestien. "Ik ben heel tevreden met deze overwinning, Benoît is een zeer goede speler", zei de Griek over de Franse nummer 56 van de wereld. Voor Tsitsipas was het de vierde overwinning op Paire in vijf ontmoetingen, de eerste op een grand slam. Vorig jaar reikte hij tot de halve finales in Melbourne.

Tsitsipas serveerde sterk met 21 aces en met een winpercentage van 89 procent op zijn eerste service. Met Fritz krijgt hij nu een tegenstander met eveneens een goede opslag. "Goede serveerder, harde slagen ook. Hij heeft zo zijn wapens. Ik heb vaker tegen hem gespeeld. Ik zal hem constant onder druk moeten zetten. Dan komen er kansen", keek de Griek al vooruit naar de partij om een plaats in de kwartfinales.

Tsitsipas werd afgelopen jaar op Roland Garros de eerste Griek die een finale van een grandslamtoernooi wist te bereiken. Hij verloor van Novak Djokovic na een 2-0-voorsprong in sets.

Meer uit Sport

Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

3 uur geleden
IOC keurt Thialf goed als schaatslocatie voor Winterspelen 2030

LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Onzekerheid over sportevenementen door aanhoudende hitte

WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.

16 uur geleden
Snelwandelkampioen Schwazer opnieuw positief getest op doping

BONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.

16 uur geleden
Extra maatregelen bij TT Assen vanwege warmte

ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.

18 uur geleden
Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

21 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

1 dag geleden