Tsitsipas laat Sinner in drie sets kansloos op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van Jannik Sinner geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De nummer 4 van de plaatsingslijst liet de Italiaan met 6-3 6-4 6-2 kansloos.
De 23-jarige Tsitsipas gunde de nummer 10 van de wereld geen enkel breakpoint, benutte zelf alle vier zijn breakpoints en sloeg 30 winners. Al na 2 uur en 6 minuten verzilverde hij zijn eerste wedstrijdpunt na een misser van Sinner (20), die een backhand buiten de lijnen sloeg.
"Ik heb me geconcentreerd op mijn beste slagen. Ik serveerde goed en kwam veel naar het net en dat heeft gewerkt", zei Tsitsipas, die eind vorig jaar nog een elleboogoperatie onderging. "Mijn dokter kijkt mee en hij dacht dat ik de Australian Open niet zou halen. Maar ik heb zijn ongelijk bewezen."
Tsitsipas neemt het bij de laatste vier op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Félix Auger-Aliassime uit Canada. De andere halve eindstrijd gaat tussen de Spanjaard Rafael Nadal en Matteo Berrettini uit Italië.
Tsitsipas heeft nog nooit een grand slam gewonnen. Vorig jaar haalde hij wel de finale op Roland Garros.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
19 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geleden