Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsitsipas laat Sinner in drie sets kansloos op Australian Open

Tsitsipas laat Sinner in drie sets kansloos op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van Jannik Sinner geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De nummer 4 van de plaatsingslijst liet de Italiaan met 6-3 6-4 6-2 kansloos.

De 23-jarige Tsitsipas gunde de nummer 10 van de wereld geen enkel breakpoint, benutte zelf alle vier zijn breakpoints en sloeg 30 winners. Al na 2 uur en 6 minuten verzilverde hij zijn eerste wedstrijdpunt na een misser van Sinner (20), die een backhand buiten de lijnen sloeg.

"Ik heb me geconcentreerd op mijn beste slagen. Ik serveerde goed en kwam veel naar het net en dat heeft gewerkt", zei Tsitsipas, die eind vorig jaar nog een elleboogoperatie onderging. "Mijn dokter kijkt mee en hij dacht dat ik de Australian Open niet zou halen. Maar ik heb zijn ongelijk bewezen."

Tsitsipas neemt het bij de laatste vier op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Félix Auger-Aliassime uit Canada. De andere halve eindstrijd gaat tussen de Spanjaard Rafael Nadal en Matteo Berrettini uit Italië.

Tsitsipas heeft nog nooit een grand slam gewonnen. Vorig jaar haalde hij wel de finale op Roland Garros.

Meer uit Sport

Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

2 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

2 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

4 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

4 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

4 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

5 uur geleden
Nederlandse baansprinters reden 'kwaad' naar WK-titel

SHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.

5 uur geleden