Tsitsipas klopt Nadal in vijf sets op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van Rafael Nadal geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De 22-jarige Griek knokte zich terug uit een ogenschijnlijk uitzichtloze positie en voorkwam in vijf sets dat Nadal zondag zijn 21e grandslamtitel kan veroveren: 3-6 2-6 7-6 (4) 6-4 7-5.
De 34-jarige Nadal had in Melbourne met zijn 21e grandslamtitel een record kunnen pakken. De nummer 2 van de wereld blijft samen met Roger Federer op 20 titels staan. Novak Djokovic, die wel tot de laatste vier is doorgedrongen, staat op 17.
Nadal begon erg sterk aan het duel, bepaalde het tempo en gunde Tsitsipas in de eerste drie sets geen enkel breakpoint. De nummer 2 van de wereld leek een overtuigende zege te gaan boeken, maar na de tiebreak van de derde set - waarin Nadal het twee keer met een smash liet afweten - kantelde het duel.
Slordig
Tsitsipas nam het initiatief over en drukte Nadal steeds verder in de verdediging. De Spanjaard wist steeds minder goed achter de ballen te komen en Tsitsipas wist zijn servicegames steeds eenvoudiger te winnen.
Bij 5-5 in de vijfde set leverde de zichtbaar vermoeide Nadal met een slordige game zijn service in. Na ruim vier uur benutte Tsitsipas, na nog een breakpoint overleefd te hebben, zijn derde wedstrijdpunt.
Sprakeloos
"Ik ben sprakeloos en ik weet niet wat er is gebeurd. Ongelooflijk, ik heb alles gegeven. Ik begon heel nerveus, maar na de derde set lukte alles. Het is onbeschrijfelijk", zei Tsitsipas na zijn zege.
In de halve eindstrijd neemt Tsitsipas het vrijdag op tegen de Rus Daniil Medvedev, die eerder op de dag zijn landgenoot Andrej Roeblev in drie sets de baas was.
In 2019 reikte de nummer 6 van de wereld ook tot de laatste vier in Melbourne. Hij wacht nog op zijn eerste finale op een grand slam.
Meer uit Sport
ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena en Venus Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.
7 uur geleden