Tsitsipas klopt Nadal in vijf sets op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van Rafael Nadal geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De 22-jarige Griek knokte zich terug uit een ogenschijnlijk uitzichtloze positie en voorkwam in vijf sets dat Nadal zondag zijn 21e grandslamtitel kan veroveren: 3-6 2-6 7-6 (4) 6-4 7-5.
De 34-jarige Nadal had in Melbourne met zijn 21e grandslamtitel een record kunnen pakken. De nummer 2 van de wereld blijft samen met Roger Federer op 20 titels staan. Novak Djokovic, die wel tot de laatste vier is doorgedrongen, staat op 17.
Nadal begon erg sterk aan het duel, bepaalde het tempo en gunde Tsitsipas in de eerste drie sets geen enkel breakpoint. De nummer 2 van de wereld leek een overtuigende zege te gaan boeken, maar na de tiebreak van de derde set - waarin Nadal het twee keer met een smash liet afweten - kantelde het duel.
Slordig
Tsitsipas nam het initiatief over en drukte Nadal steeds verder in de verdediging. De Spanjaard wist steeds minder goed achter de ballen te komen en Tsitsipas wist zijn servicegames steeds eenvoudiger te winnen.
Bij 5-5 in de vijfde set leverde de zichtbaar vermoeide Nadal met een slordige game zijn service in. Na ruim vier uur benutte Tsitsipas, na nog een breakpoint overleefd te hebben, zijn derde wedstrijdpunt.
Sprakeloos
"Ik ben sprakeloos en ik weet niet wat er is gebeurd. Ongelooflijk, ik heb alles gegeven. Ik begon heel nerveus, maar na de derde set lukte alles. Het is onbeschrijfelijk", zei Tsitsipas na zijn zege.
In de halve eindstrijd neemt Tsitsipas het vrijdag op tegen de Rus Daniil Medvedev, die eerder op de dag zijn landgenoot Andrej Roeblev in drie sets de baas was.
In 2019 reikte de nummer 6 van de wereld ook tot de laatste vier in Melbourne. Hij wacht nog op zijn eerste finale op een grand slam.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.
5 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geleden