Tsitsipas klopt Nadal in vijf sets op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van Rafael Nadal geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De 22-jarige Griek knokte zich terug uit een ogenschijnlijk uitzichtloze positie en voorkwam in vijf sets dat Nadal zondag zijn 21e grandslamtitel kan veroveren: 3-6 2-6 7-6 (4) 6-4 7-5.
De 34-jarige Nadal had in Melbourne met zijn 21e grandslamtitel een record kunnen pakken. De nummer 2 van de wereld blijft samen met Roger Federer op 20 titels staan. Novak Djokovic, die wel tot de laatste vier is doorgedrongen, staat op 17.
Nadal begon erg sterk aan het duel, bepaalde het tempo en gunde Tsitsipas in de eerste drie sets geen enkel breakpoint. De nummer 2 van de wereld leek een overtuigende zege te gaan boeken, maar na de tiebreak van de derde set - waarin Nadal het twee keer met een smash liet afweten - kantelde het duel.
Slordig
Tsitsipas nam het initiatief over en drukte Nadal steeds verder in de verdediging. De Spanjaard wist steeds minder goed achter de ballen te komen en Tsitsipas wist zijn servicegames steeds eenvoudiger te winnen.
Bij 5-5 in de vijfde set leverde de zichtbaar vermoeide Nadal met een slordige game zijn service in. Na ruim vier uur benutte Tsitsipas, na nog een breakpoint overleefd te hebben, zijn derde wedstrijdpunt.
Sprakeloos
"Ik ben sprakeloos en ik weet niet wat er is gebeurd. Ongelooflijk, ik heb alles gegeven. Ik begon heel nerveus, maar na de derde set lukte alles. Het is onbeschrijfelijk", zei Tsitsipas na zijn zege.
In de halve eindstrijd neemt Tsitsipas het vrijdag op tegen de Rus Daniil Medvedev, die eerder op de dag zijn landgenoot Andrej Roeblev in drie sets de baas was.
In 2019 reikte de nummer 6 van de wereld ook tot de laatste vier in Melbourne. Hij wacht nog op zijn eerste finale op een grand slam.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
3 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
22 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
2 dagen geleden