Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tsitsipas in vijf sets langs Kokkinakis op Australian Open

Tsitsipas in vijf sets langs Kokkinakis op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft zich ten koste van de Australiër Thanasi Kokkinakis moeizaam geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De nummer 6 van de wereld had vijf sets nodig om zich te ontdoen van de mondiale nummer 267: 6-7 (5) 6-4 6-1 6-7 (5) 6-4.

De 22-jarige Tsitsipas leverde in de 4,5 uur durende partij geen enkele keer zijn servicegame in. Omdat hij twee tiebreaks verloor, kwam het toch aan op een beslissende set. Daarin kwam Tsitsipas geen moment echt in gevaar en hij benutte bij 5-4 op eigen opslag zijn tweede wedstrijdpunt. In de vierde set had de Griek op de opslag van Kokkinakis ook al een wedstrijdpunt.

Kokkinakis, ooit de nummer 69 van de wereld, is door blessureleed ver teruggeworpen. Hij verweerde zich dapper met aanvallend tennis en 23 aces, maar tot een stunt kwam het niet.

Twee jaar geleden baarde Tsitsipas in Melbourne opzien door de halve finales te halen. Hij versloeg toen onder anderen Roger Federer. Vorig jaar verloor de Griek al in de derde ronde.

Meer uit Sport

Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

52 minuten geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

13 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

15 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

16 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

16 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

16 uur geleden
Laros viert rentree met sterke zege op 800 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.

17 uur geleden