Tsitsipas in vier sets langs taaie Tsjech Kolar op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich in vier sets geplaatst voor de derde ronde van Roland Garros. De Griekse finalist van vorig jaar had het moeilijk tegen de Tsjech Zdenek Kolar, maar wist uitschakeling te voorkomen: 6-3 7-6 (8) 6-7 (3) 7-6 (7).
Tsisipas, als vierde geplaatst in Parijs, had in de tiebreak van de vierde set vier setpoints tegen en kon zich al bijna gaan opmaken voor een lange vijfsetter, net als in de eerste ronde tegen de Italiaan Lorenzo Musetti. Maar hij wist de setpoints van de Tsjechische nummer 134 van de wereldranglijst weg te werken en sloeg zelf wel toe.
Eerder op de dag wist Daniil Medvedev zich wel in straight sets te verzekeren van een plek bij de laatste 32. De Rus was de Serviër Laslo Djere met 6-3 6-4 6-3 de baas. Medvedev werd wel drie keer gebroken op het Court Philippe Chatrier, maar daar stelde hij zeven breaks tegenover.
Medvedev, de nummer 2 van de wereld, wist pas vorig jaar voor het eerst een wedstrijd te winnen in Parijs. Hij keerde dit jaar vlak voor Roland Garros terug na een kleine rugoperatie. Tijdens deze editie is hij nog zonder setverlies.
In de derde ronde neemt Medvedev het op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic, de mondiale nummer 31.
Andrej Roeblev bereikte eveneens de derde ronde. De als zevende geplaatste Rus won in vier sets van de Argentijn Federico Delbonis: 6-3 3-6 6-2 6-3.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
8 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
11 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
22 uur geleden