Tsitsipas als vierde tennisser naar ATP Finals in Turijn
TURIJN (ANP) - Zonder zelf in actie te komen, heeft de Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas zich verzekerd van deelname aan de ATP Finals. Door de resultaten van andere tennissers is de nummer 6 van de wereld nu zeker van deelname aan het eindejaarstoernooi in Turijn, waar de beste acht spelers van het jaar tussen 13 en 20 november strijden om de hoofdprijs. De Spanjaarden Rafael Nadal en Carlos Alcaraz en de Noor Casper Ruud kwalificeerden zich eerder al.
De 24-jarige Tsitsipas won de ATP Finals in 2019. Hij versloeg toen de Oostenrijker Dominic Thiem in de finale in Londen.
De Griek won dit seizoen vooralsnog 49 partijen. Alleen Alcaraz, die met winst van de US Open de nieuwe nummer 1 van de wereld werd, stapte vaker als winnaar van de baan (52 keer). Tsitsipas bereikte op de Australian Open de halve finales en verloor vervolgens in Ahoy de eindstrijd van het ATP-toernooi van Rotterdam. De Griek won op gravel het masterstoernooi van Monte Carlo en zegevierde op gras in Mallorca.
De overige grandslamtoernooien verliepen teleurstellend voor Tsitsipas, die op Roland Garros strandde in de vierde ronde, op Wimbledon in de derde ronde en op de US Open al in de eerste ronde.
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
7 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden