
Tsitsipas als vierde tennisser naar ATP Finals in Turijn
TURIJN (ANP) - Zonder zelf in actie te komen, heeft de Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas zich verzekerd van deelname aan de ATP Finals. Door de resultaten van andere tennissers is de nummer 6 van de wereld nu zeker van deelname aan het eindejaarstoernooi in Turijn, waar de beste acht spelers van het jaar tussen 13 en 20 november strijden om de hoofdprijs. De Spanjaarden Rafael Nadal en Carlos Alcaraz en de Noor Casper Ruud kwalificeerden zich eerder al.
De 24-jarige Tsitsipas won de ATP Finals in 2019. Hij versloeg toen de Oostenrijker Dominic Thiem in de finale in Londen.
De Griek won dit seizoen vooralsnog 49 partijen. Alleen Alcaraz, die met winst van de US Open de nieuwe nummer 1 van de wereld werd, stapte vaker als winnaar van de baan (52 keer). Tsitsipas bereikte op de Australian Open de halve finales en verloor vervolgens in Ahoy de eindstrijd van het ATP-toernooi van Rotterdam. De Griek won op gravel het masterstoernooi van Monte Carlo en zegevierde op gras in Mallorca.
De overige grandslamtoernooien verliepen teleurstellend voor Tsitsipas, die op Roland Garros strandde in de vierde ronde, op Wimbledon in de derde ronde en op de US Open al in de eerste ronde.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
46 minuten geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
13 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
14 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
15 uur geleden