Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truss weigert oordeel over begroting eerder te publiceren

Truss weigert oordeel over begroting eerder te publiceren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Liz Truss en minister van Financiën Kwasi Kwarteng weigeren onafhankelijke prognoses over hun begrotingsplannen eerder te delen dan 23 november. De bewindslieden veroorzaakten met hun vorige week bekendgemaakte plannen tumult op de financiële markten. Dat kwam deels doordat bij de zogeheten minibegroting een onafhankelijk oordeel van de rekenkamer Office for Budget Responsibility (OBR) ontbrak.

Kwarteng kondigde vorige week vrijdag belastingverlagingen aan van in totaal 45 miljard pond, waar voornamelijk de meest vermogende Britten van profiteren. Hoe hij die belastingverlaging wil bekostigen, is nog onduidelijk.

Een commissie in het Britse parlement drong er donderdag bij Kwarteng op aan om zijn begrotingsverklaring, waarin nieuwe prognoses van de begrotingswaakhond van het land zijn opgenomen, te vervroegen. Dat zou de financiële markten gerust kunnen stellen. Maar hoewel die doorrekening door de OBR op 7 oktober al beschikbaar is, wil het kabinet die informatie pas anderhalve maand later bekendmaken.

Het Britse pond bereikte maandag een historisch dieptepunt en staatsobligaties daalden zo snel in waarde dat de Bank of England moest ingrijpen. Zou de centrale bank niets hebben gedaan, dan zouden pensioenfondsen deels zijn ingestort.

Truss en Kwarteng hadden vrijdag een spoedberaad met de OBR. Ze lijken vooralsnog niet van plan om haar koers te wijzigen, ondanks de toenemende kritiek binnen en buiten haar eigen Conservatieve partij. Truss gelooft dat als vermogende Britten meer te besteden hebben, dit de economische groei aanjaagt.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

9 minuten geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

10 minuten geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

37 minuten geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

1 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

1 uur geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

1 uur geleden