Truss vecht voor haar premierschap in Brits Lagerhuis
LONDEN (ANP) - De Britse premier Liz Truss heeft zich tijdens het wekelijkse vragenuurtje verdedigd tegen aanvallen van de oppositie. Ze werd gevraagd waarom ze nog niet is opgestapt na alle onrust van de laatste weken. Truss zei zichzelf als een "vechter" te zien, "geen opgever."
De Labourleider Keir Starmer wees haar op alles wat economisch mis is gegaan en de vele bochten waar de regering zich in heeft moeten wringen om haar beleid goed te praten. Hij vroeg zich af waarom Britten haar nog zouden vertrouwen. Truss herhaalde in het Lagerhuis dat ze fouten heeft gemaakt en dat het haar spijt. "Maar nu is het het beste voor het land en het Britse volk om door te gaan." Ondertussen verweet ze de oppositie dat ze haar bekritiseerden, zonder zelf met een plan te komen. Volgens Starmer zit zijn partij vol ideeën en is het een kwestie van tijd dat Labour de regering zal vormen.
Niet alleen in de oppositie, maar ook binnen haar eigen Conservatieve Partij is er veel kritiek op het beleid van Truss. Ze is pas premier sinds begin september, maar haar populariteit is in die tijd sterk gedaald. De Conservatieve Partij staat ver achter Labour in de peilingen, dus veel parlementariërs vrezen voor hun zetel.
Door de vele wijzigingen die de nieuwe minister Jeremy Hunt heeft doorgevoerd sinds hij de financiën beheert, denken veel Britten dat hij op dit moment meer macht heeft dan Truss zelf. Volgens analisten van Sky News heeft de premier tijdens het vragenuurtje haar nieuwe minister al tegengesproken. Ze beloofde de pensioenen gelijk te trekken met de hoge inflatie van het moment, iets waarvan Hunt zei dat niet te willen toezeggen. Toen de SNP-leider Ian Blackford haar vroeg of ze aan Hunt wilde vragen of ze ook op dit punt weer een draai mocht maken, antwoordde ze niet begrijpend: "Ik heb geen idee waar je het over hebt".
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
12 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
13 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
17 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
19 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden