Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truss trekt 130 miljard pond uit voor bevriezen energierekening

Truss trekt 130 miljard pond uit voor bevriezen energierekening

LONDEN (ANP) - De aanstaande Britse minister-president Liz Truss wil komend anderhalf jaar tot 130 miljard pond (151 miljard euro) uittrekken om huishoudens te behoeden voor een fors hogere energierekening. In documenten, ingezien door persbureau Bloomberg, staat dat ze een eerder aangekondigde prijsverhoging voor elektriciteit en gas wil tegenhouden en de energierekening praktisch wil bevriezen.

De toezichthouder voor de energiemarkt in het Verenigd Koninkrijk, Ofgem, werkt al met maximumprijzen voor gas en licht. Maar die zouden bij gemiddeld verbruik in oktober met 80 procent stijgen tot een jaarlijks bedrag van 3.548 pond, waardoor veel huishoudens in de problemen komen met andere vaste uitgaven.

Truss wil volgens ingewijden nu dat de regering zelf een nieuwe maximumprijs per verbruikte kilowattuur gas of licht vaststelt. De overheid overbrugt vervolgens het verschil met de inkomsten die energiemaatschappijen binnen het oude systeem zouden hebben behaald.

Ook steun voor bedrijven

De aanstaande premier wil volgens Bloomberg ook bedrijven steunen die kampen met hoge energiekosten. Hiervoor denkt het team van Truss aan twee opties. Zo zou de regering ook voor zakelijke gebruikers een maximumprijs voor elektriciteit en gas kunnen vaststellen. Daarnaast overweegt de kabinetsploeg energieleveranciers te verplichten een korting te geven. De geraamde kosten bedragen komende zes maanden 40 miljard pond.

Tijdens haar campagne voor het voorzitterschap van de regerende Conservatieve partij beloofde Truss al een milieuheffing van circa 150 pond te schrappen van de energierekening. Onder haar voorganger Boris Johnson kondigde het kabinet ook subsidies aan om energie voor huishoudens betaalbaar te houden.

Meer uit Financieel

Trump verdubbelt staalheffingen, tarief voor VK blijft 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verhogen de importheffingen op buitenlands staal en aluminium om 06.01 uur (Nederlandse tijd) van 25 naar 50 procent. Ondanks een eerdere handelsdeal met de Britse regering blijven de VS ook de import van deze metalen uit het Verenigd Koninkrijk belasten. Hiervoor geldt wel een lager tarief, van 25 procent.

2 uur geleden
Beurzen in New York sluiten hoger na meevaller arbeidsmarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de voortgang in de handelsbesprekingen tussen de Verenigde Staten en handelspartners, terwijl woensdag een hoger handelstarief voor buitenlands staal en aluminium gaat gelden. Tegelijkertijd verwerkten ze meevallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

3 uur geleden
Trump geeft dinsdag formeel opdracht voor hogere staalheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ondertekent dinsdag een formele opdracht om de heffingen op buitenlands staal en aluminium te verdubbelen van 25 naar 50 procent. Dat kondigde een woordvoerder van het Witte Huis aan. De hogere heffingen gaan woensdag in, voegde ze eraan toe.

5 uur geleden
Eigenaar Pornhub blokkeert uit protest video's in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Franse bezoekers van Pornhub en Youporn krijgen vanaf woensdag geen erotische video's te zien, maar een bericht waarin de platforms protesteren tegen nationale wetgeving rond minimumleeftijden. Moederbedrijf Aylo stelt dat regelgeving rond leeftijdschecks een gevaar is voor de privacy van bezoekers van de pornosites. Door pornovideo's te blokkeren hoopt de onderneming de bezwaren duidelijk te maken bij het Franse publiek, liet Aylo-eigenaar Ethical Capital Partners weten in een videogesprek met journalisten.

7 uur geleden
AEX eindigt ondanks kabinetsval in Den Haag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Waar de val van het kabinet het nationale nieuws domineerde, richtten beleggers op het Damrak hun blik meer naar Europa en de wereldeconomie. Ze verwerkten onder andere lagere groeiverwachtingen voor de wereldeconomie van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Tegelijkertijd kwam er opbeurend nieuws over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Tijdelijk bestuur FNV denkt zelf uit problemen te kunnen komen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens het tijdelijke bestuur van FNV kan de vakbond zelf uit de ontstane bestuurscrisis komen. Er is geen sprake van een impasse, "laat staan van een bestuurscrisis waar FNV niet zelf uit zou kunnen komen", zei de advocaat van het interim-bestuur dinsdag in de ondernemingskamer in Amsterdam.

9 uur geleden
Wall Street licht lager in afwachting gesprekken VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen dinsdag na de openingsbel amper in beweging, na de kleine winsten een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de verdere ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Donald Trump. De Amerikaanse president zorgde in de afgelopen dagen voor opschudding met een verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Ook beschuldigde Trump China ervan het recente handelsakkoord met de VS te hebben geschonden.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!