Truss: taak van Britse centrale bank om inflatie aan te pakken
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premierskandidaat Liz Truss vindt het de taak van de Britse centrale bank om de hoge inflatie aan te pakken. Dat heeft de voormalig minister van Buitenlandse Zaken gezegd tegen de BBC. Truss wordt gezien als de grootste kanshebber om vertrekkend premier Boris Johnson op te volgen.
Truss gaf verder aan groot voorstander te zijn van de onafhankelijkheid van de Bank of England. Eerder had ze nog kritiek geuit op de manier waarop de BoE de economie heeft gestimuleerd tijdens de coronapandemie.
De centrale bank is al bezig de rente te verhogen om zo de hoge inflatie in het Verenigd Koninkrijk onder controle te krijgen. Truss zei dat in de tussentijd alles wordt gedaan om mensen te helpen met de hard stijgende kosten voor levensonderhoud. Ook stelde ze dat ze meer wil doen om de energievoorziening van het Verenigd Koninkrijk te verbeteren. Door de oorlog in Oekraïne zijn de Britse energieprijzen hard gestegen.
Truss en voormalig minister van Financiën, Rishi Sunak, zijn de laatste twee overgebleven kandidaten om Johnson op te volgen als leider van de Conservatieve Partij. Naar verwachting wordt maandag een besluit hierover bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
22 uur geleden