Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truss geeft persconferentie, waarschijnlijk over belastingplannen

Truss geeft persconferentie, waarschijnlijk over belastingplannen

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse premier Liz Truss geeft vrijdagmiddag een persconferentie, waarin ze naar verwachting veranderingen gaat aankondigen in haar omstreden belastingplannen. Die belastingplannen hebben tot grote onrust op de financiële markten geleid vanwege zorgen over schade aan de Britse economie en overheidsfinanciën.

De Britse minister van Financiën Kwasi Kwarteng is teruggekeerd uit Washington vanwege de onrust. De krant The Times schrijft dat Kwarteng zelfs ontslag gaat krijgen. Truss en Kwarteng staan onder enorme druk om van koers te veranderen, aangezien peilingen aantonen dat de steun voor hun beleid is ingestort. Ook wordt binnen hun eigen Conservatieve partij openlijk gespeculeerd of ze moeten worden vervangen.

De paniek op de financiële markten ontstond eind vorige maand, toen de nieuwe Britse regering ook plannen ontvouwde voor tientallen miljarden aan energiesteun. Daarvoor wilden Kwarteng en Truss veel geld lenen. Investeerders reageerden geschrokken op de plannen, die vanwege de toch al hoge Britse staatsschuld als zeer risicovol worden gezien. De rente op staatsleningen schoot daardoor omhoog. Tegelijkertijd daalde het Britse pond sterk in waarde. De Bank of England werd gedwongen in te grijpen en kocht voor miljarden aan obligaties op om de markten te kalmeren.

Hoogste belastingtarief

Begin deze maand kondigde Kwarteng al aan af te zien van het omstreden plan om het hoogste tarief van de inkomstenbelasting te schrappen. De regering heeft ook toegezegd met een volledig fiscaal plan te komen, waarin de kosten van de belastingverlagingen worden uiteengezet en waarin duidelijk moet worden of ze de economische groei stimuleren. Dat plan zal eind oktober worden gepresenteerd.

Britse media hebben gemeld dat de regering opnieuw een ommezwaai wil gaan maken en een groot deel van de voorgestelde belastingverlagingen gaat intrekken. Volgens zakenkrant Financial Times zou de regering van plan zijn om tot 24 miljard pond (bijna 28 miljard euro) aan belastingverlagingen terug te draaien.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

13 minuten geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

57 minuten geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

1 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

3 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

4 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

5 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

6 uur geleden