Trumps vrouw spreekt op tweede dag conventie Republikeinen
CHARLOTTE (ANP) - Op de tweede dag van de Republikeinse Conventie spreken onder anderen de vrouw van de president, Melania Trump, en Trumps kinderen, met name de 26-jarige Tiffany en de 36-jarige Eric. De partij is in Charlotte vooral viraal bijeen. Er zijn hooguit 336 afgevaardigden daadwerkelijk op de conventie in North Carolina. De tweede dag staat volgens het programma in het teken van 'Land van mogelijkheden'. Maandag was het thema 'Land van belofte', woensdag is dat 'Land van helden' en op de slotdag, wanneer Trump officieel de presidentskandidaat wordt, 'Land van Grootsheid'.
Onder de vele aangekondigde sprekers is ook senator Rand Paul. Hij is een van de kopstukken van de rechtse conservatieve vleugel van de partij, de 'Tea Party'. Het begint zoals elk dag vroeg, bij ons om 14.30 uur, maar het hoofdprogramma is veel later en eindigt rond 05.00 uur woensdag bij ons.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
7 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
8 uur geleden