Trumps vrouw spreekt op tweede dag conventie Republikeinen
CHARLOTTE (ANP) - Op de tweede dag van de Republikeinse Conventie spreken onder anderen de vrouw van de president, Melania Trump, en Trumps kinderen, met name de 26-jarige Tiffany en de 36-jarige Eric. De partij is in Charlotte vooral viraal bijeen. Er zijn hooguit 336 afgevaardigden daadwerkelijk op de conventie in North Carolina. De tweede dag staat volgens het programma in het teken van 'Land van mogelijkheden'. Maandag was het thema 'Land van belofte', woensdag is dat 'Land van helden' en op de slotdag, wanneer Trump officieel de presidentskandidaat wordt, 'Land van Grootsheid'.
Onder de vele aangekondigde sprekers is ook senator Rand Paul. Hij is een van de kopstukken van de rechtse conservatieve vleugel van de partij, de 'Tea Party'. Het begint zoals elk dag vroeg, bij ons om 14.30 uur, maar het hoofdprogramma is veel later en eindigt rond 05.00 uur woensdag bij ons.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
28 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
7 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
7 uur geleden