Trumps team heeft jurist met veel impeachment-ervaring
WASHINGTON (ANP/RTR) - In het team dat president Trump in de Senaat moet verdedigen tegen beschuldigingen over machtsmisbruik zit Kenneth Starr, die bij de vorige impeachement-procedure een cruciale figuur was. De 73-jarige jurist uit Texas was van 1994 tot 1998 de speciale aanklager in het onderzoek tegen president Bill Clinton.
Dat was onder meer ingesteld naar aanleiding van vermeend gesjoemel door het echtpaar Clinton in Arkansas met een onroerendgoedproject, bekend als Whitewater. Dat leidde later tot vragen over de verhouding tussen president Clinton en zijn medewerkster Monica Lewinsky.
De conclusies in het Starr-rapport over de affaire Lewinsky leidden tot een proces om Clinton af te zetten. Maar 12 februari 1999 sprak de Senaat hem vrij. Trump is de derde president tegen wie een afzettinsprocedure is ingezet. Hij verwacht ook snel door de Senaat te worden vrijgesproken.
Naast Starr zit ook de jurist Alan Dershowitz in het team. De 81-jarige 'veteraan' was onder meer betrokken bij de vrijspraak van sporter en acteur O.J. Simpson in 1995. Dershowitz geldt als een links-liberale advocaat, die Trump zou verdedigen omdat hij vindt dat deze impeachmentprocedure een gevaar voor de grondwet behelst. Het team wordt geleid door figuren uit het Witte Huis: Pat Cipollone en Jay Sekulow.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
2 uur geledenMEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV roept de wereld op om zich opnieuw te beraden over de ontwikkeling van AI. De eerste Amerikaanse paus maakt zich grote zorgen over de gevolgen van de technologie, maakte hij duidelijk tijdens zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk. Hij waarschuwde voor het verliezen van de menselijkheid aan een "paradijs van machines".
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De grootste luchthaven van Milaan draagt vanaf vrijdag de naam van de Italiaanse oud-premier en miljardair Silvio Berlusconi. De naamswijziging werd al twee jaar geleden aangekondigd, maar nu is het vliegveld officieel omgedoopt tot 'Aeroporto Milano-Malpensa Silvio Berlusconi', meldt persbureau ANSA.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Ed Miliband heeft zijn Iraanse ambtgenoot gewaarschuwd in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij heeft Abbas Araghchi laten weten dat het VK "geen intimidatie, bedreigingen of vijandige activiteiten op Brits grondgebied" zal tolereren van aan Iran gelieerde groepen, staat in een Britse verklaring.
5 uur geleden