Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trumps plan om economie op gang te brengen 'bijna af'

Trumps plan om economie op gang te brengen 'bijna af'

WASHINGTON (ANP) - Het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om de economie weer op gang te brengen is bijna af. Dat zei hij maandagavond (lokale tijd) bij een persconferentie. De economie ligt grotendeels stil vanwege de strenge maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Gouverneurs van negen staten in het oosten van het land overlegden maandag over het versoepelen van de maatregelen. Mensen mogen momenteel alleen hun huis verlaten als ze een essentieel beroep hebben en naar hun werk gaan, voor boodschappen en medische hulp.

Gevraagd naar het overleg van de gouverneurs zei Trump dat het niet hun beslissing is om bijvoorbeeld scholen weer te openen. "De president bepaalt wat er gebeurt. Dat gezegd hebbende, we gaan overleggen met de staten over wat we gaan doen."

Het inreisverbod vanuit Europa blijft nog steeds van kracht, meldde de president. "Ik wil het op het juiste moment opheffen, maar nu nog niet."

Meer uit Buitenland

Rubio stelt dat Hamas nog maar weinig tijd heeft voor bestand

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Hamas mogelijk nog maar dagen heeft om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Zijn uitspraak volgt na nieuwe Israƫlische bombardementen op Gaza-Stad.

30 minuten geleden
Trump spant zaak van 15 miljard dollar aan tegen New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij van plan is een aanklacht wegens smaad en laster van 15 miljard dollar in te dienen tegen The New York Times. Dat meldt hij in een bericht op Truth Social. Hij zal de zaak aanspannen in Florida, verdere details gaf de president niet.

1 uur geleden
Gaza-Stad getroffen door zware aanhoudende bombardementen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Gaza-Stad is in de nacht van maandag op dinsdag getroffen door zware aanhoudende bombardementen, melden verschillende getuigen aan persbureau AFP. Over slachtoffers of gewonden is nog niets bekend.

1 uur geleden
VS ziet Colombia niet langer als bondgenoot in strijd tegen drugs

BOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.

3 uur geleden
Hamas: lot gijzelaars in handen van Netanyahu

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.

4 uur geleden
Hof weigert Trump toestemming om Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.

5 uur geleden
Trump overweegt onderzoek naar linkse groepen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.

5 uur geleden