Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trumps plan om economie op gang te brengen 'bijna af'

Trumps plan om economie op gang te brengen 'bijna af'

WASHINGTON (ANP) - Het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om de economie weer op gang te brengen is bijna af. Dat zei hij maandagavond (lokale tijd) bij een persconferentie. De economie ligt grotendeels stil vanwege de strenge maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Gouverneurs van negen staten in het oosten van het land overlegden maandag over het versoepelen van de maatregelen. Mensen mogen momenteel alleen hun huis verlaten als ze een essentieel beroep hebben en naar hun werk gaan, voor boodschappen en medische hulp.

Gevraagd naar het overleg van de gouverneurs zei Trump dat het niet hun beslissing is om bijvoorbeeld scholen weer te openen. "De president bepaalt wat er gebeurt. Dat gezegd hebbende, we gaan overleggen met de staten over wat we gaan doen."

Het inreisverbod vanuit Europa blijft nog steeds van kracht, meldde de president. "Ik wil het op het juiste moment opheffen, maar nu nog niet."

Meer uit Buitenland

Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

9 minuten geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

24 minuten geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

28 minuten geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

42 minuten geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

2 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

3 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

5 uur geleden