Trumps plan om economie op gang te brengen 'bijna af'
WASHINGTON (ANP) - Het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om de economie weer op gang te brengen is bijna af. Dat zei hij maandagavond (lokale tijd) bij een persconferentie. De economie ligt grotendeels stil vanwege de strenge maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Gouverneurs van negen staten in het oosten van het land overlegden maandag over het versoepelen van de maatregelen. Mensen mogen momenteel alleen hun huis verlaten als ze een essentieel beroep hebben en naar hun werk gaan, voor boodschappen en medische hulp.
Gevraagd naar het overleg van de gouverneurs zei Trump dat het niet hun beslissing is om bijvoorbeeld scholen weer te openen. "De president bepaalt wat er gebeurt. Dat gezegd hebbende, we gaan overleggen met de staten over wat we gaan doen."
Het inreisverbod vanuit Europa blijft nog steeds van kracht, meldde de president. "Ik wil het op het juiste moment opheffen, maar nu nog niet."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
1 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
4 uur geleden