Trumps oud-advocaat getuigt in onderzoek verkiezingen Georgia
ATLANTA (ANP) - De voormalige advocaat van de Amerikaanse oud-president Donald Trump, Rudy Giuliani, heeft woensdag getuigd in een strafrechtelijk onderzoek naar de presidentsverkiezingen van 2020. Dat onderzoek draait om pogingen van Trump en diens bondgenoten om de verkiezingsuitslag in de staat Georgia, waar Joe Biden won, te beïnvloeden.
Het is niet duidelijk wat er in de rechtbank van Atlanta is gezegd. De getuigenis vond achter gesloten deuren plaats voor een zogeheten grand jury. Giuliani was ongeveer zes uur binnen en vertrok zonder journalisten te woord te staan, melden Amerikaanse media. Een van zijn advocaten weigerde na afloop te reageren op de getuigenis.
Giuliani zei in december 2020 tegen parlementariërs in Georgia dat er verkiezingsfraude was gepleegd en drong er bij hen op aan de uitslag niet te bekrachtigen. Het onderzoek begon een maand later, na een telefoongesprek waarin Trump een hoge verkiezingsfunctionaris vroeg de uitslag te wijzigen door "stemmen te vinden".
De voormalige burgemeester van New York en andere bondgenoten van Trump werden vorige maand gedagvaard om te komen getuigen in Atlanta. Onder hen is ook de Republikeinse senator Lindsey Graham. De politicus probeerde onder de dagvaarding uit te komen, maar een rechter bepaalde maandag dat hij zich eraan moet houden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
7 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
10 uur geleden