Trumps oud-adviseur Navarro schuldig aan minachting van Congres
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige adviseur van Donald Trump, Peter Navarro, is schuldig bevonden aan twee gevallen van minachting van het Congres. Hij was gedagvaard om voor een commissie te verschijnen die onderzoek deed naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021, maar kwam niet opdagen. Hiervoor is Navarro nu veroordeeld.
Navarro had naar het Congres moeten komen en ook een aantal documenten moeten overhandigen. Dat laatste kon hij niet doen, zeiden hij en zijn advocaten eerder, omdat hij die stukken door een besluit van president Trump niet mocht overhandigen. Dat kon hij niet aantonen, waardoor hij dit punt niet officieel mocht inbrengen in het proces. Uiteindelijk heeft Navarro voor de twaalfkoppige jury geen bewijzen aangedragen en geen getuigen opgeroepen.
Ook als Navarro door een besluit van Trump (een zogenoemde 'executive privilege') bepaalde stukken niet mocht overhandigen, had hij zich volgens de aanklager voor het Congres moeten verantwoorden. Dan had hij daar kunnen vertellen dat de documenten niet vrijgegeven mochten worden. "Hij deed alsof hij boven de wet staat, maar hij staat niet boven de wet", zei aanklager John Crabb tijdens het proces.
Strafmaat
Het Congres wilde Navarro vragen naar een plan dat hij met Trump en anderen had gemaakt om de bevestiging van de overwinning van Joe Biden in de presidentsverkiezingen te vertragen. Hij schreef daar na zijn tijd als adviseur van de president wel een boek over: Green Bay Sweep.
De hoogte van de straf wordt later bepaald. Een hoorzitting daarover staat gepland voor 12 januari. Op deze feiten staat in de VS een gevangenisstraf van 30 dagen tot 1 jaar.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.
2 minuten geledenTEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
5 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
15 uur geleden