Trumps oud-adviseur Navarro schuldig aan minachting van Congres
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige adviseur van Donald Trump, Peter Navarro, is schuldig bevonden aan twee gevallen van minachting van het Congres. Hij was gedagvaard om voor een commissie te verschijnen die onderzoek deed naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021, maar kwam niet opdagen. Hiervoor is Navarro nu veroordeeld.
Navarro had naar het Congres moeten komen en ook een aantal documenten moeten overhandigen. Dat laatste kon hij niet doen, zeiden hij en zijn advocaten eerder, omdat hij die stukken door een besluit van president Trump niet mocht overhandigen. Dat kon hij niet aantonen, waardoor hij dit punt niet officieel mocht inbrengen in het proces. Uiteindelijk heeft Navarro voor de twaalfkoppige jury geen bewijzen aangedragen en geen getuigen opgeroepen.
Ook als Navarro door een besluit van Trump (een zogenoemde 'executive privilege') bepaalde stukken niet mocht overhandigen, had hij zich volgens de aanklager voor het Congres moeten verantwoorden. Dan had hij daar kunnen vertellen dat de documenten niet vrijgegeven mochten worden. "Hij deed alsof hij boven de wet staat, maar hij staat niet boven de wet", zei aanklager John Crabb tijdens het proces.
Strafmaat
Het Congres wilde Navarro vragen naar een plan dat hij met Trump en anderen had gemaakt om de bevestiging van de overwinning van Joe Biden in de presidentsverkiezingen te vertragen. Hij schreef daar na zijn tijd als adviseur van de president wel een boek over: Green Bay Sweep.
De hoogte van de straf wordt later bepaald. Een hoorzitting daarover staat gepland voor 12 januari. Op deze feiten staat in de VS een gevangenisstraf van 30 dagen tot 1 jaar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
9 uur geleden