Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trumps oud-adviseur Navarro schuldig aan minachting van Congres

Trumps oud-adviseur Navarro schuldig aan minachting van Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige adviseur van Donald Trump, Peter Navarro, is schuldig bevonden aan twee gevallen van minachting van het Congres. Hij was gedagvaard om voor een commissie te verschijnen die onderzoek deed naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021, maar kwam niet opdagen. Hiervoor is Navarro nu veroordeeld.

Navarro had naar het Congres moeten komen en ook een aantal documenten moeten overhandigen. Dat laatste kon hij niet doen, zeiden hij en zijn advocaten eerder, omdat hij die stukken door een besluit van president Trump niet mocht overhandigen. Dat kon hij niet aantonen, waardoor hij dit punt niet officieel mocht inbrengen in het proces. Uiteindelijk heeft Navarro voor de twaalfkoppige jury geen bewijzen aangedragen en geen getuigen opgeroepen.

Ook als Navarro door een besluit van Trump (een zogenoemde 'executive privilege') bepaalde stukken niet mocht overhandigen, had hij zich volgens de aanklager voor het Congres moeten verantwoorden. Dan had hij daar kunnen vertellen dat de documenten niet vrijgegeven mochten worden. "Hij deed alsof hij boven de wet staat, maar hij staat niet boven de wet", zei aanklager John Crabb tijdens het proces.

Strafmaat

Het Congres wilde Navarro vragen naar een plan dat hij met Trump en anderen had gemaakt om de bevestiging van de overwinning van Joe Biden in de presidentsverkiezingen te vertragen. Hij schreef daar na zijn tijd als adviseur van de president wel een boek over: Green Bay Sweep.

De hoogte van de straf wordt later bepaald. Een hoorzitting daarover staat gepland voor 12 januari. Op deze feiten staat in de VS een gevangenisstraf van 30 dagen tot 1 jaar.

Meer uit Buitenland

Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

11 minuten geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

14 minuten geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

47 minuten geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

1 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

2 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

2 uur geleden