Trumps naam verwijderd van gevel Kennedy Center
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.
In een juridische verklaring zei directeur Matt Floca dat "alle fysieke borden op het gebouw en het terrein van het Kennedy Center" met de naam van Trump zijn verwijderd.
Trump nam na zijn terugkeer in het Witte Huis de leiding van het prestigieuze culturele centrum over, dat is vernoemd naar de in 1963 vermoorde president John F. Kennedy. Vorig jaar besloot het bestuur Trumps naam toe te voegen.
Tussenkomst
Een Amerikaanse rechter besloot eind mei dat de naam van Trump moest worden verwijderd, omdat de naam niet kon worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres. Het centrum kreeg veertien dagen de tijd om alle verwijzingen naar Trump van fysieke borden en officiële materialen te schrappen. Vorige week werd zijn naam van de website gehaald.
Na de uitspraak zei Trump de leiding van de instelling op te geven.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
8 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
12 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
13 uur geleden