Trumps Midden-Oostengezant bezoekt Netanyahu
JERUZALEM (ANP/RTR) - Steve Witkoff, de gezant voor het Midden-Oosten van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump, spreekt zaterdag in Israël met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een van de gespreksonderwerpen is naar verluidt een deal die moet worden gesloten met de Palestijnse beweging Hamas over de vrijlating van gijzelaars en de totstandkoming van een staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Andere kwesties zijn de Israëlische militaire aanwezigheid in delen van Libanon, de machtswisseling in Syrië en de positie van Iran.
De 67-jarige Witkoff, van Joodse afkomst, is een vastgoedmagnaat uit New York en werkte tijdens de eerste presidentiële ambtstermijn van Trump als belangrijk economisch adviseur. Hij heeft al lang nauwe banden met Trump. Hij sprak onder meer op de Republikeinse Conventie vorig jaar en speelde in september in West Palm Beach golf met Trump toen er op de golfbaan een man bleek rond te zwerven die mogelijk van plan was een aanslag op Trump te plegen. In november werd Witkoff door Trump benoemd tot speciale gezant voor het Midden-Oosten. Trump wordt 20 januari weer president.
Meer uit Buitenland
LILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een avondklok ingesteld in de noordelijke stad Lille en enkele steden die daar in de buurt liggen, melden Franse media als BFMTV en Le Parisien. De Franse premier Sébastien Lecornu riep eerder al op om deze maatregel op meerdere plekken door te voeren na de hevige rellen van afgelopen weekend.
7 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Winkels in het centrum van Milaan sloten maandag eerder hun deuren en timmerden hun ramen dicht uit angst voor een nieuwe golf van geweld. Dit volgde op twee dagen van gewelddadige rellen waarbij relschoppers slaags raakten met de politie, winkels plunderden en eigendommen vernielden.
11 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is schuldig bevonden aan de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij zou zijn aanhangers hebben opgeroepen zichzelf en hun kinderen te verhongeren, zodat zij "Jezus konden ontmoeten".
35 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich niet buigen over een mogelijke deal met Khalid Sheikh Mohammed, de man die wordt gezien als een van de "meesterbreinen" achter de aanslagen op 11 september 2001. Twee jaar geleden sloten Mohammed en twee anderen een schikking waardoor ze geen doodstraf meer konden krijgen, maar levenslang in ruil voor een schuldbekentenis. Toenmalig minister van Defensie Lloyd Austin greep binnen enkele dagen in en verklaarde de deal ongeldig.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische topmilitair, Eyal Zamir, komt met extra maatregelen in de aanloop naar de parlementsverkiezingen volgende week. Zo is het verlof van militairen ingetrokken en mogen zij vanaf donderdag hun eenheid niet meer verlaten. Ook worden er extra troepen ingezet op de bezette Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.
2 uur geleden