Trumps Midden-Oostengezant bezoekt Netanyahu
JERUZALEM (ANP/RTR) - Steve Witkoff, de gezant voor het Midden-Oosten van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump, spreekt zaterdag in Israël met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een van de gespreksonderwerpen is naar verluidt een deal die moet worden gesloten met de Palestijnse beweging Hamas over de vrijlating van gijzelaars en de totstandkoming van een staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Andere kwesties zijn de Israëlische militaire aanwezigheid in delen van Libanon, de machtswisseling in Syrië en de positie van Iran.
De 67-jarige Witkoff, van Joodse afkomst, is een vastgoedmagnaat uit New York en werkte tijdens de eerste presidentiële ambtstermijn van Trump als belangrijk economisch adviseur. Hij heeft al lang nauwe banden met Trump. Hij sprak onder meer op de Republikeinse Conventie vorig jaar en speelde in september in West Palm Beach golf met Trump toen er op de golfbaan een man bleek rond te zwerven die mogelijk van plan was een aanslag op Trump te plegen. In november werd Witkoff door Trump benoemd tot speciale gezant voor het Midden-Oosten. Trump wordt 20 januari weer president.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.
22 minuten geledenAUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.
42 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De bevroren Russische tegoeden moeten worden vrijgemaakt en worden ingezet voor hulp aan Oekraïne, vindt de Zweedse minister Maria Malmer Stenergard (Buitenlandse Zaken). Ook de Estse buitenlandminister Margus Tsahkna dringt daarop aan. Dat zeiden beide ministers maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenWARSCHAU/KYIV (ANP) - Met zijn aanvallen op Russische datacenters heeft Oekraïne ook gebruikers van sociale media een dienst bewezen, denkt president Volodymyr Zelensky. "Het werd plotseling gemakkelijker ademhalen op veel sociale media" met minder Russische bots, zei de Oekraïense leider maandag. "Veel mensen is dat opgevallen."
1 uur geledenPESJAWAR (ANP/AFP) - De Pakistaanse autoriteiten hebben honderden leden van de partij van oud-premier Imran Khan opgepakt, melden anonieme politieambtenaren aan AFP. Het zou gaan om 278 leden van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) uit de noordelijke provincie Khyber Pakhtunkhwa, waar zondag de landelijke regering zondag de noodtoestand afkondigde.
1 uur geledenWARSCHAU/KYIV (ANP) - Rusland heeft zich niet gehouden aan het 'energiebestand' dat de Amerikaanse president Trump zondag afkondigde, zegt Oekraïne. Het land heeft dat staakt-het-vuren voor aanvallen op energievoorzieningen volgens president Volodymyr Zelensky juist wel gerespecteerd.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag formeel ingestemd met de omvangrijkste uitbreiding van de EU-sanctielijst tegen mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op X bekendgemaakt.
1 uur geleden