Trumps Midden-Oostengezant bezoekt Netanyahu
JERUZALEM (ANP/RTR) - Steve Witkoff, de gezant voor het Midden-Oosten van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump, spreekt zaterdag in Israël met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een van de gespreksonderwerpen is naar verluidt een deal die moet worden gesloten met de Palestijnse beweging Hamas over de vrijlating van gijzelaars en de totstandkoming van een staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Andere kwesties zijn de Israëlische militaire aanwezigheid in delen van Libanon, de machtswisseling in Syrië en de positie van Iran.
De 67-jarige Witkoff, van Joodse afkomst, is een vastgoedmagnaat uit New York en werkte tijdens de eerste presidentiële ambtstermijn van Trump als belangrijk economisch adviseur. Hij heeft al lang nauwe banden met Trump. Hij sprak onder meer op de Republikeinse Conventie vorig jaar en speelde in september in West Palm Beach golf met Trump toen er op de golfbaan een man bleek rond te zwerven die mogelijk van plan was een aanslag op Trump te plegen. In november werd Witkoff door Trump benoemd tot speciale gezant voor het Midden-Oosten. Trump wordt 20 januari weer president.
Meer uit Buitenland
MALANG (ANP/AFP/RTR) - Op het Indonesische eiland Java is het nationaal park Bromo Tengger Semeru voorlopig gesloten, omdat er al dagen een natuurbrand woedt. Het is op dit moment te gevaarlijk om het gebied te bezoeken, zeggen de autoriteiten. In het park ligt de bekende en onder toeristen populaire vulkaan Bromo.
51 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De 14-jarige jongen die in Thailand zijn grootouders doodschoot en vervolgens een bloedbad aanrichtte op een school, was al langer bezig met wapens en geweld. Volgens de politie is inmiddels gebleken dat hij eerder een balletjespistool had meegenomen naar school. Ook bleek uit onderzoek op zijn computer dat hij gewelddadige filmpjes bekeek op sociale media.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische autoriteiten onderzoeken een bijna-botsing tussen twee passagiersvliegtuigen op de luchthaven van Sydney. Een bemanningslid raakte daarbij zondagochtend (lokale tijd) gewond en een vliegtuig raakte beschadigd. Sydney Airport is het drukste vliegveld van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten hebben nog niet publiekelijk gereageerd op de voorwaarden die Iran zaterdag heeft gesteld voor de heropening van de Straat van Hormuz. Teheran eist onder meer dat de VS alle dreigingen aan Iran staken.
3 uur geledenCALI (ANP) - Op de eerste dag na de inauguratie van de Colombiaanse president Abelardo de la Espriella is een politieagent om het leven gekomen bij een aanval op een politiebureau. Daarnaast vielen in de buurt van Cali, waar De la Espriella werd ingezworen, gewonden bij een aanslag met een autobom op een tolstation.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Meer dan 20.000 mensen in de provincie zijn geëvacueerd.
11 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
11 uur geleden