Trumps Midden-Oostengezant bezoekt Netanyahu
JERUZALEM (ANP/RTR) - Steve Witkoff, de gezant voor het Midden-Oosten van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump, spreekt zaterdag in Israël met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een van de gespreksonderwerpen is naar verluidt een deal die moet worden gesloten met de Palestijnse beweging Hamas over de vrijlating van gijzelaars en de totstandkoming van een staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Andere kwesties zijn de Israëlische militaire aanwezigheid in delen van Libanon, de machtswisseling in Syrië en de positie van Iran.
De 67-jarige Witkoff, van Joodse afkomst, is een vastgoedmagnaat uit New York en werkte tijdens de eerste presidentiële ambtstermijn van Trump als belangrijk economisch adviseur. Hij heeft al lang nauwe banden met Trump. Hij sprak onder meer op de Republikeinse Conventie vorig jaar en speelde in september in West Palm Beach golf met Trump toen er op de golfbaan een man bleek rond te zwerven die mogelijk van plan was een aanslag op Trump te plegen. In november werd Witkoff door Trump benoemd tot speciale gezant voor het Midden-Oosten. Trump wordt 20 januari weer president.
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie zal, ondanks de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. De Iraanse president Massoud Pezeshkian en minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi reizen dinsdag naar New York, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Een belangrijk gespreksonderwerp is de handel tussen de twee grootste economieën ter wereld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
6 uur geleden