Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trumps Midden-Oostengezant bezoekt Netanyahu

Trumps Midden-Oostengezant bezoekt Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR) - Steve Witkoff, de gezant voor het Midden-Oosten van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump, spreekt zaterdag in Israël met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een van de gespreksonderwerpen is naar verluidt een deal die moet worden gesloten met de Palestijnse beweging Hamas over de vrijlating van gijzelaars en de totstandkoming van een staakt-het-vuren in de Gazastrook.

Andere kwesties zijn de Israëlische militaire aanwezigheid in delen van Libanon, de machtswisseling in Syrië en de positie van Iran.

De 67-jarige Witkoff, van Joodse afkomst, is een vastgoedmagnaat uit New York en werkte tijdens de eerste presidentiële ambtstermijn van Trump als belangrijk economisch adviseur. Hij heeft al lang nauwe banden met Trump. Hij sprak onder meer op de Republikeinse Conventie vorig jaar en speelde in september in West Palm Beach golf met Trump toen er op de golfbaan een man bleek rond te zwerven die mogelijk van plan was een aanslag op Trump te plegen. In november werd Witkoff door Trump benoemd tot speciale gezant voor het Midden-Oosten. Trump wordt 20 januari weer president.

Meer uit Buitenland

Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

16 minuten geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

2 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

3 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

3 uur geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

4 uur geleden
Macron spreekt ambitie voor bemande Europese ruimtemissie uit

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.

5 uur geleden
Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

6 uur geleden