
Trumps adviseur: China houdt data achter voor commercieel gewin
WASHINGTON (ANP) - China houdt data over de eerste besmettingen met het coronavirus achter, omdat het de commerciële race wil winnen om als eerste een vaccin te hebben. Dat heeft Peter Navarro, de speciale adviseur van het Witte Huis gezegd tegen Fox Business Network.
De VS hebben China meerdere malen gevraagd naar de eerste informatie over de uitbraak van het virus die begon in China. "Een van de redenen dat ze ons niet toe wilden laten en geen data over het vroege virus wilden geven, is dat ze in de race zijn om het vaccin als eerste te ontwikkelen", zei Navarro. "Zij denken dat dit een competitieve commerciële wedstrijd is, dat het een commercieel plan is, zodat zij de vaccins over de wereld kunnen verkopen."
"Maar wij gaan hen verslaan", voegde de topadviseur er nog aan toe. "We gaan hen verslaan door het leiderschap van president Donald Trump." Navarro, een uitgesproken criticus van China, is onlangs door Trump aangesteld om de uitvoering van een oorlogswet te coördineren die het mogelijk maakt bedrijven te verplichten om bijvoorbeeld meer beademingsapparatuur te produceren.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.
16 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense krijgsmacht heeft tevergeefs geprobeerd om een van de onbekende drones uit de lucht te schieten die vorige maand over het land vlogen. Er is vruchteloos geschoten op een grote drone die boven een militair oefenterrein hing, meldt de Deense radiozender Radio IIII. Op meerdere plaatsen in Europa verschenen afgelopen weken ongeïdentificeerde drones, maar niet eerder is gemeld dat ook schoten zijn gelost.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet prioriteit geven aan de realisatie van een dronemuur, de versterking van de oostelijke buitengrenzen van de EU, een raketschild en een ruimteschild om de communicatie via satellieten te beschermen. In 2030 moet de EU voldoende afschrikkings- en verdedigingsmacht hebben, schrijft de Europese Commissie in de EU-routekaart voor defensieve paraatheid die zij donderdag heeft gepresenteerd.
52 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens dertig Palestijnen overgedragen aan de Gazastrook. Daarmee komt het aantal teruggegeven lichamen op 120, aldus het Palestijnse gezondheidsministerie en het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin overweegt een gevechtspauze rond Zaporizja om reparatiewerkzaamheden te kunnen uitvoeren aan de kerncentrale bij die bezette Oekraïense stad. Dat zegt het hoofd van Ruslands grootste energieproducent Rosatom. Over het al dan niet inlassen van een gevechtspauze wordt mogelijk vrijdag al besloten, aldus Aleksej Lichatsjov.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - In het noordwesten van Argentinië is een van de oudste dinosaurusskeletten ooit gevonden. De botten zijn 225 tot 230 miljoen jaar oud. Paleontologen beschrijven de vondst in het wetenschappelijke tijdschrift Nature.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft twee moties van wantrouwen overleefd. Deze waren ingediend door het uiterst linkse La France Insoumise en de radicaalrechtse partij Rassemblement National van Marine Le Pen. Lecornu wist in beide gevallen een meerderheid van het parlement achter zich te krijgen.
1 uur geleden