Trump zinspeelt op derde termijn in toespraak voor leden Huis
MIAMI (ANP) - In een toespraak voor Republikeinse leden van het Huis van Afgevaardigden in zijn thuisstaat Florida heeft Donald Trump grappen gemaakt over de mogelijkheid van een derde termijn. In de Amerikaanse grondwet is vastgelegd dat presidenten maximaal twee termijnen mogen aanblijven. "Mag ik me nog een keer verkiesbaar stellen?", vroeg Trump zich hardop af.
"Ik heb veel geld ingezameld voor de volgende race", zei Trump tegen zijn partijgenoten. "Ik neem aan dat ik dat niet voor mezelf kan gebruiken, maar ik weet het niet helemaal zeker." Het is niet voor het eerst dat Trump zinspeelt op een derde termijn. Vorige week zei hij in een toespraak in Las Vegas dat het "de grootste eer van mijn leven zal zijn om niet één, maar twee, drie of vier keer te dienen".
Het Republikeinse Congreslid Andy Ogles zette deze week een eerste stap om een voorstel te doen voor een grondwetswijziging die een derde termijn voor Trump mogelijk moet maken. Volgens Ogles "heeft het land Trumps doortastende leiderschap hard nodig".
Het voorstellen van een grondwetswijziging vraagt in zowel het Huis als de Senaat om een tweederdemeerderheid. Het aannemen van zo'n voorstel is nog lastiger: driekwart van de staten moet het goedkeuren. De kans dat zo'n grondwetswijziging er daadwerkelijk komt, is volgens The New York Times nihil.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
30 minuten geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
1 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
3 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
4 uur geleden