Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zinspeelt op derde termijn in toespraak voor leden Huis

Trump zinspeelt op derde termijn in toespraak voor leden Huis

MIAMI (ANP) - In een toespraak voor Republikeinse leden van het Huis van Afgevaardigden in zijn thuisstaat Florida heeft Donald Trump grappen gemaakt over de mogelijkheid van een derde termijn. In de Amerikaanse grondwet is vastgelegd dat presidenten maximaal twee termijnen mogen aanblijven. "Mag ik me nog een keer verkiesbaar stellen?", vroeg Trump zich hardop af.

"Ik heb veel geld ingezameld voor de volgende race", zei Trump tegen zijn partijgenoten. "Ik neem aan dat ik dat niet voor mezelf kan gebruiken, maar ik weet het niet helemaal zeker." Het is niet voor het eerst dat Trump zinspeelt op een derde termijn. Vorige week zei hij in een toespraak in Las Vegas dat het "de grootste eer van mijn leven zal zijn om niet één, maar twee, drie of vier keer te dienen".

Het Republikeinse Congreslid Andy Ogles zette deze week een eerste stap om een voorstel te doen voor een grondwetswijziging die een derde termijn voor Trump mogelijk moet maken. Volgens Ogles "heeft het land Trumps doortastende leiderschap hard nodig".

Het voorstellen van een grondwetswijziging vraagt in zowel het Huis als de Senaat om een tweederdemeerderheid. Het aannemen van zo'n voorstel is nog lastiger: driekwart van de staten moet het goedkeuren. De kans dat zo'n grondwetswijziging er daadwerkelijk komt, is volgens The New York Times nihil.

Meer uit Buitenland

Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

2 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

2 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

2 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

3 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

4 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

4 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

4 uur geleden