Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ziet opzet in val 75-jarige demonstrant

Trump ziet opzet in val 75-jarige demonstrant

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich op Twitter afgevraagd of de val van de 75-jarige demonstrant na een duw door de politie in de stad Buffalo niet een vooropgezet plan was. Hij zou een provocateur van de extreemlinkse antifa geweest kunnen zijn, meent het staatshoofd.

Twee politieagenten zijn in Buffalo in de staat New York aangeklaagd wegens 'tweedegraads' geweldpleging omdat zij de bejaarde activist omverduwden tijdens een demonstratie tegen politiegeweld en racisme. De betoger moest gewond naar het ziekenhuis.

Beide agenten zeggen onschuldig te zijn en vinden steun bij Trump. Volgens hem probeerde Martin Gugino communicatieapparatuur van de politie onklaar te maken met een scanner. "Ik heb het bekeken, hij viel harder dan hij was geduwd. Hij richtte zijn scanner. Kan vooropgezet zijn?"

De val van de demonstrant en de plas bloed rond zijn hoofd werden gefilmd en via social media verspreid over de wereld.

Meer uit Buitenland

Zelensky gaf Trump golfclub en kreeg sleutels Witte Huis

WASHINGTON/KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bij zijn bezoek maandag een golfclub met een bijzonder verhaal cadeau gedaan. Trump gaf Zelensky op zijn beurt symbolisch de sleutels van het Witte Huis.

21 minuten geleden
Zwitserland bereid om Oekraïne-top te organiseren

BERN (ANP/AFP) - Zwitserland is bereid een vredestop te organiseren voor Oekraïne en Rusland. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis, die de Russische president Vladimir Poetin onschendbaarheid in het vooruitzicht stelde als hij komt.

1 uur geleden
Dodental moessonregens Pakistan blijft oplopen

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door moessonregens in Pakistan blijft stijgen. Sinds donderdagavond zijn bijna vierhonderd mensen omgekomen. Het zoeken naar slachtoffers gaat door.

1 uur geleden
Spanje krijgt steeds meer natuurbranden onder controle

MADRID/OURENSE (ANP/AFP) - Door dalende temperaturen en kans op regen in het noorden van Spanje lijken brandbestrijders de overhand te krijgen op de natuurbranden. Na een hittegolf van zestien dagen wordt koelte en regen verwacht.

2 uur geleden
Israël bestudeert jongste voorstel voor bestand in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël bestudeert momenteel het jongste voorstel voor een bestand in de Gazastrook. Hamas heeft al met het plan ingestemd.

2 uur geleden
Zelensky: werken al aan veiligheidsmaatregelen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land al werkt aan "concrete veiligheidsgaranties", een dag na zijn overleg daarover in Washington. "Dit was echt een belangrijke stap richting het beëindigen van de oorlog en het garanderen van de veiligheid van Oekraïne en ons volk", verklaart Zelensky op X.

3 uur geleden
Macron stelt Genève voor als locatie overleg Poetin en Zelensky

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Zwitserse stad Genève voorgesteld als mogelijke locatie voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is nog niet bekend waar en wanneer de bijeenkomst moet plaatsvinden.

5 uur geleden