Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Zelensky komt vrijdag deal over grondstoffen tekenen

Trump: Zelensky komt vrijdag deal over grondstoffen tekenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt deze week een overeenkomst te sluiten met Oekraïne waarmee de Verenigde Staten geld kunnen verdienen aan grondstoffen in dat land. "President Zelensky komt vrijdag, dat is nu bevestigd", verklaarde hij bij de opening van zijn eerste kabinetsvergadering. Trump stelt dat de deal de VS 350 miljard dollar (zo'n 333 miljard euro) zal opleveren.

Volgens Trump gaat de overeenkomst om "zeldzame aarden en andere dingen". Hij zei dat Europa 100 miljard dollar in Oekraïne heeft gestoken en bovendien had geregeld dat het geld terugkomt. De VS gaf volgens hem veel meer uit, en krijgt daarom ook meer miljarden uit Oekraïne dan de EU. "Dat is een groot verschil, wij krijgen waarschijnlijk drie keer zo veel."

Trump noemde dat terecht omdat de Amerikaanse belastingbetaler volgens hem te veel geld heeft uitgegeven aan steun voor Oekraïne. Hij vindt het daarom tijd dat geld terugvloeit. De president herhaalde ook dat hij vindt dat Europese landen in de toekomst een groter deel van de steun aan Oekraïne op zich moeten nemen, omdat die dichterbij dat land liggen dan de VS. "Wij hebben een grote oceaan die ons scheidt."

Trump zei nog te werken aan een vredesdeal tussen Rusland en Oekraïne. Zo'n deal noemde hij "veruit het belangrijkste".

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

3 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

4 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

5 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

5 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

6 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

7 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

7 uur geleden