Trump zegt zeker te zijn van sluiten handelsdeal met EU
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt er zeker van te zijn dat de Verenigde Staten en de Europese Unie een handelsdeal sluiten. "100 procent", zei hij bij een gesprek met de Italiaanse premier Giorgia Meloni.
"Er zal een handelsdeal komen", zei Trump. "Daar reken ik volledig op, maar het moet een eerlijke deal zijn." Hij voegde eraan toe geen haast te hebben met het sluiten van een akkoord.
Meloni zei dat Trump een uitnodiging om Italië te bezoeken had geaccepteerd. Ze opperde eerder ook om een bijeenkomst met EU-functionarissen te houden voor handelsbesprekingen. Ze benadrukte ook dat Trump met andere Europese leiders moet praten. "Ik kan geen deal sluiten in naam van de EU."
'EU overweegt handelsbeperkingen'
Trump kondigde onlangs "wederkerige" importheffingen van 20 procent aan voor alle producten uit de EU, maar verlaagde die later voor een periode van negentig dagen naar 10 procent. Daarnaast zijn er specifieke auto-, staal- en aluminiumheffingen van Trump die de EU raken.
Terwijl Meloni in Washington pleit voor een handelsakkoord, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden dat de Europese Unie overweegt handelsbeperkingen tegen de VS in te stellen als onderhandelingen op niets uitlopen. Het is niet duidelijk voor welke producten restricties zouden gelden.
Verschillende maatregelen
Exportbeperkingen kunnen bestaan uit verboden om bepaalde producten te verkopen aan een land. Ook quota of de verplichting exportvergunningen aan te vragen zijn exportrestricties.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
57 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
11 uur geleden