Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt tegen CNN dat besluit over TikTok bij hem ligt

Trump zegt tegen CNN dat besluit over TikTok bij hem ligt

WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump heeft in een interview met nieuwszender CNN gezegd dat een besluit over TikTok bij hem ligt. Hij zei daarbij niet wat hij gaat doen met de populaire filmpjesapp, die dreigt verboden te worden in de Verenigde Staten.

Vrijdag werd bekend dat het Hooggerechtshof in de VS de wet in stand houdt waarmee een TikTok-ban dreigt in het land. Volgens de wet moet het Chinese ByteDance, de eigenaar van TikTok, de Amerikaanse onderdelen van de populaire video-app verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan is TikTok vanaf zondag niet meer te downloaden uit de appwinkels van onder meer Apple en Google.

"Uiteindelijk is het aan mij, dus jullie zullen wel zien wat ik ga doen", zei Trump tegen CNN. De huidige regering van Joe Biden reageerde na de uitspraak van het hof dat de uitvoering van de wet gezien de timing wordt overgelaten aan de nieuwe regering onder leiding van Trump, die maandag aantreedt.

Fan

Trump heeft ook op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social op de uitspraak van het hof gereageerd. "De uitspraak van het Hooggerechtshof was verwacht en iedereen moet die respecteren", schreef hij. Zijn beslissing over TikTok zal in de "nabije toekomst" worden genomen, voegde Trump daaraan toe. Trump gaf aan dat hij eerst tijd nodig heeft om de situatie te bestuderen.

De aankomende president heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. Donderdag zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur van Trump, dat de nieuwe regering TikTok wil beschermen tegen het dreigende verbod.

Meer uit Financieel

Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

29 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

2 uur geleden
Fastned leent tot 200 miljoen euro, deels van overheid

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.

2 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

3 uur geleden
Bioplasticfabrikant Avantium stelt opening fabriek Delfzijl uit

AMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.

3 uur geleden
Maleisië heft beperkingen tegen Grok op na veiligheidsmaatregelen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.

4 uur geleden