Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt tegen CNN dat besluit over TikTok bij hem ligt

Trump zegt tegen CNN dat besluit over TikTok bij hem ligt

WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump heeft in een interview met nieuwszender CNN gezegd dat een besluit over TikTok bij hem ligt. Hij zei daarbij niet wat hij gaat doen met de populaire filmpjesapp, die dreigt verboden te worden in de Verenigde Staten.

Vrijdag werd bekend dat het Hooggerechtshof in de VS de wet in stand houdt waarmee een TikTok-ban dreigt in het land. Volgens de wet moet het Chinese ByteDance, de eigenaar van TikTok, de Amerikaanse onderdelen van de populaire video-app verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan is TikTok vanaf zondag niet meer te downloaden uit de appwinkels van onder meer Apple en Google.

"Uiteindelijk is het aan mij, dus jullie zullen wel zien wat ik ga doen", zei Trump tegen CNN. De huidige regering van Joe Biden reageerde na de uitspraak van het hof dat de uitvoering van de wet gezien de timing wordt overgelaten aan de nieuwe regering onder leiding van Trump, die maandag aantreedt.

Fan

Trump heeft ook op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social op de uitspraak van het hof gereageerd. "De uitspraak van het Hooggerechtshof was verwacht en iedereen moet die respecteren", schreef hij. Zijn beslissing over TikTok zal in de "nabije toekomst" worden genomen, voegde Trump daaraan toe. Trump gaf aan dat hij eerst tijd nodig heeft om de situatie te bestuderen.

De aankomende president heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. Donderdag zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur van Trump, dat de nieuwe regering TikTok wil beschermen tegen het dreigende verbod.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

51 minuten geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

1 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

2 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

3 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

4 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

5 uur geleden