Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS

Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS

WASHINGTON (ANP) - De aankomende president Donald Trump heeft gereageerd op het feit dat TikTok niet langer beschikbaar is in de Verenigde Staten. "RED TIKTOK!" postte hij zondag op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. TikTok besloot zaterdagavond de populaire filmpjesapp zelf uit de lucht te halen nadat een verbod dreigde.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor appstores de video-app zondag hadden moeten verwijderen, tenzij het Chinese moederbedrijf ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse bedrijfsonderdelen. Apple en Google hebben TikTok, zoals door de wet vereist, daarnaast ook uit hun appstores in de VS verwijderd. Bedrijven die in overtreding zijn, kunnen enorme boetes krijgen.

Trump, die maandag geïnaugureerd wordt, overweegt om ByteDance uitstel van negentig dagen te verlenen, zei hij zaterdag in een interview met nieuwszender NBC. In een bericht aan gebruikers die de app openen, laat TikTok weten dat het blij is dat Trump heeft aangegeven dat hij aan een oplossing wil werken zodra hij is ingezworen. De populaire video-app heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.

Akkoord voor verkoop

Twee Republikeinse senatoren hebben in een verklaring op X gezegd dat ze techbedrijven als Google en Apple prijzen voor "het naleven van de wet en het stoppen van hun activiteiten met ByteDance en TikTok". Volgens Tom Cotton en Pete Ricketts brengt de wet immers grote risico's mee voor elk bedrijf dat deze overtreedt.

Nu de wet van kracht is, is er geen wettelijke basis meer voor enige vorm van uitstel van de ingangsdatum, stellen de senatoren in de verklaring. Om TikTok weer online te laten gaan in de toekomst, moet ByteDance akkoord gaan met een verkoop waarmee alle banden tussen de filmpjesapp en China worden verbroken. "Alleen dan zullen Amerikanen beschermd zijn tegen de ernstige bedreiging van hun privacy en veiligheid door een door communisten gecontroleerd TikTok."

'Redden van TikTok'

Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur, zei zondag tegen CNN dat Trump niet uitsluit dat TikTok in Chinese handen blijft, mits er maatregelen worden genomen om ervoor te zorgen dat de gegevens van Amerikaanse gebruikers worden beschermd en in de VS worden opgeslagen. Waltz zei tegen CNN dat Trump bezig is met het "redden van TikTok".

Meer uit Financieel

ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

37 minuten geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

38 minuten geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

3 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

4 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

4 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

5 uur geleden