Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS

Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS

WASHINGTON (ANP) - De aankomende president Donald Trump heeft gereageerd op het feit dat TikTok niet langer beschikbaar is in de Verenigde Staten. "RED TIKTOK!" postte hij zondag op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. TikTok besloot zaterdagavond de populaire filmpjesapp zelf uit de lucht te halen nadat een verbod dreigde.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor appstores de video-app zondag hadden moeten verwijderen, tenzij het Chinese moederbedrijf ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse bedrijfsonderdelen. Apple en Google hebben TikTok, zoals door de wet vereist, daarnaast ook uit hun appstores in de VS verwijderd. Bedrijven die in overtreding zijn, kunnen enorme boetes krijgen.

Trump, die maandag geïnaugureerd wordt, overweegt om ByteDance uitstel van negentig dagen te verlenen, zei hij zaterdag in een interview met nieuwszender NBC. In een bericht aan gebruikers die de app openen, laat TikTok weten dat het blij is dat Trump heeft aangegeven dat hij aan een oplossing wil werken zodra hij is ingezworen. De populaire video-app heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.

Akkoord voor verkoop

Twee Republikeinse senatoren hebben in een verklaring op X gezegd dat ze techbedrijven als Google en Apple prijzen voor "het naleven van de wet en het stoppen van hun activiteiten met ByteDance en TikTok". Volgens Tom Cotton en Pete Ricketts brengt de wet immers grote risico's mee voor elk bedrijf dat deze overtreedt.

Nu de wet van kracht is, is er geen wettelijke basis meer voor enige vorm van uitstel van de ingangsdatum, stellen de senatoren in de verklaring. Om TikTok weer online te laten gaan in de toekomst, moet ByteDance akkoord gaan met een verkoop waarmee alle banden tussen de filmpjesapp en China worden verbroken. "Alleen dan zullen Amerikanen beschermd zijn tegen de ernstige bedreiging van hun privacy en veiligheid door een door communisten gecontroleerd TikTok."

'Redden van TikTok'

Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur, zei zondag tegen CNN dat Trump niet uitsluit dat TikTok in Chinese handen blijft, mits er maatregelen worden genomen om ervoor te zorgen dat de gegevens van Amerikaanse gebruikers worden beschermd en in de VS worden opgeslagen. Waltz zei tegen CNN dat Trump bezig is met het "redden van TikTok".

Meer uit Financieel

Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

1 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

2 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

4 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

4 uur geleden
Topman Heijmans wil meer mensen uit bedrijfsleven in politiek

AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.

4 uur geleden
Luchtvaartbranche noemt dividenduitkering Schiphol 'wrang'

SCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.

5 uur geleden