Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS
WASHINGTON (ANP) - De aankomende president Donald Trump heeft gereageerd op het feit dat TikTok niet langer beschikbaar is in de Verenigde Staten. "RED TIKTOK!" postte hij zondag op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. TikTok besloot zaterdagavond de populaire filmpjesapp zelf uit de lucht te halen nadat een verbod dreigde.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor appstores de video-app zondag hadden moeten verwijderen, tenzij het Chinese moederbedrijf ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse bedrijfsonderdelen. Apple en Google hebben TikTok, zoals door de wet vereist, daarnaast ook uit hun appstores in de VS verwijderd. Bedrijven die in overtreding zijn, kunnen enorme boetes krijgen.
Trump, die maandag geïnaugureerd wordt, overweegt om ByteDance uitstel van negentig dagen te verlenen, zei hij zaterdag in een interview met nieuwszender NBC. In een bericht aan gebruikers die de app openen, laat TikTok weten dat het blij is dat Trump heeft aangegeven dat hij aan een oplossing wil werken zodra hij is ingezworen. De populaire video-app heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.
Akkoord voor verkoop
Twee Republikeinse senatoren hebben in een verklaring op X gezegd dat ze techbedrijven als Google en Apple prijzen voor "het naleven van de wet en het stoppen van hun activiteiten met ByteDance en TikTok". Volgens Tom Cotton en Pete Ricketts brengt de wet immers grote risico's mee voor elk bedrijf dat deze overtreedt.
Nu de wet van kracht is, is er geen wettelijke basis meer voor enige vorm van uitstel van de ingangsdatum, stellen de senatoren in de verklaring. Om TikTok weer online te laten gaan in de toekomst, moet ByteDance akkoord gaan met een verkoop waarmee alle banden tussen de filmpjesapp en China worden verbroken. "Alleen dan zullen Amerikanen beschermd zijn tegen de ernstige bedreiging van hun privacy en veiligheid door een door communisten gecontroleerd TikTok."
'Redden van TikTok'
Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur, zei zondag tegen CNN dat Trump niet uitsluit dat TikTok in Chinese handen blijft, mits er maatregelen worden genomen om ervoor te zorgen dat de gegevens van Amerikaanse gebruikers worden beschermd en in de VS worden opgeslagen. Waltz zei tegen CNN dat Trump bezig is met het "redden van TikTok".
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.
2 uur geleden