Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS

Trump zegt 'Red TikTok' na offline gaan filmpjes-app in VS

WASHINGTON (ANP) - De aankomende president Donald Trump heeft gereageerd op het feit dat TikTok niet langer beschikbaar is in de Verenigde Staten. "RED TIKTOK!" postte hij zondag op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. TikTok besloot zaterdagavond de populaire filmpjesapp zelf uit de lucht te halen nadat een verbod dreigde.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor appstores de video-app zondag hadden moeten verwijderen, tenzij het Chinese moederbedrijf ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse bedrijfsonderdelen. Apple en Google hebben TikTok, zoals door de wet vereist, daarnaast ook uit hun appstores in de VS verwijderd. Bedrijven die in overtreding zijn, kunnen enorme boetes krijgen.

Trump, die maandag geïnaugureerd wordt, overweegt om ByteDance uitstel van negentig dagen te verlenen, zei hij zaterdag in een interview met nieuwszender NBC. In een bericht aan gebruikers die de app openen, laat TikTok weten dat het blij is dat Trump heeft aangegeven dat hij aan een oplossing wil werken zodra hij is ingezworen. De populaire video-app heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.

Akkoord voor verkoop

Twee Republikeinse senatoren hebben in een verklaring op X gezegd dat ze techbedrijven als Google en Apple prijzen voor "het naleven van de wet en het stoppen van hun activiteiten met ByteDance en TikTok". Volgens Tom Cotton en Pete Ricketts brengt de wet immers grote risico's mee voor elk bedrijf dat deze overtreedt.

Nu de wet van kracht is, is er geen wettelijke basis meer voor enige vorm van uitstel van de ingangsdatum, stellen de senatoren in de verklaring. Om TikTok weer online te laten gaan in de toekomst, moet ByteDance akkoord gaan met een verkoop waarmee alle banden tussen de filmpjesapp en China worden verbroken. "Alleen dan zullen Amerikanen beschermd zijn tegen de ernstige bedreiging van hun privacy en veiligheid door een door communisten gecontroleerd TikTok."

'Redden van TikTok'

Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur, zei zondag tegen CNN dat Trump niet uitsluit dat TikTok in Chinese handen blijft, mits er maatregelen worden genomen om ervoor te zorgen dat de gegevens van Amerikaanse gebruikers worden beschermd en in de VS worden opgeslagen. Waltz zei tegen CNN dat Trump bezig is met het "redden van TikTok".

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

6 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

7 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

8 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

8 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

9 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

11 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

11 uur geleden