Trump zegt niet schuldig te zijn aan 34 aanklachten
NEW YORK (ANP/RTR) - Oud-president Donald Trump heeft in de rechtbank in New York gezegd niet schuldig te zijn aan 34 aanklachten tegen hem. Het gaat om het vervalsen van zakelijke documenten rond het betalen van zwijggeld aan pornoactrice Stormy Daniels in 2016. Trump ontkent en heeft steevast gezegd dat het om een "heksenjacht" tegen hem gaat.
NBC News schrijft dat het om zwijggeld aan twee vrouwen gaat. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar in de Verenigde Staten, maar de manier waarop dat administratief is verwerkt zou dat volgens Amerikaanse media wel zijn. Het zou ook om een overtreding van de regels voor campagnegeld gaan.
De tweede vrouw is waarschijnlijk Karen McDougal, een voormalig Playboymodel met wie Trump een affaire zou hebben gehad. De New Yorker schreef in 2018 dat Trump haar in 2016 150.000 dollar zwijggeld heeft betaald.
Samenzwering
Volgens NBC is ook samenzwering in de tenlastelegging opgenomen. Trump zou een vingerafdruk hebben afgegeven, zoals standaardprocedure is bij arrestaties.
Bij het verlaten van de rechtbank gaf de oud-president geen commentaar. Trump gaat later op dinsdag weer terug naar zijn verblijfplaats Mar-a-Lago in Florida. Naar verwachting zal hij daar de media toespreken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.
50 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
2 uur geleden