Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt kandidaat te zijn voor heel Amerika

Trump zegt kandidaat te zijn voor heel Amerika

MILWAUKEE (ANP) - "Ik ben kandidaat voor heel Amerika, niet half Amerika, omdat winnen voor half Amerika geen zege is." Dat zei de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump bij de aanvaarding van zijn kandidatuur op de Republikeinse conventie in Milwaukee.

"We komen samen boven of we vallen uiteen", zei hij tegen de uitgelaten menigte op de conventie. Trump voorspelde een ongelooflijke overwinning bij de verkiezingen in november en zei dat de Democraten moeten stoppen de Republikeinen als vijand van de democratie af te schilderen.

Hij bracht de aanslag in Pennsylvania in herinnering, hoe hij net aan het vertellen was over de immigratiecijfers onder zijn regering toen een kogel zijn oor raakte. "Absoluut verbazingwekkende aantallen", zei hij, in een indirecte verwijzing naar de kritiek die Republikeinen hebben op de aantallen migranten die de zuidgrens van de Verenigde Staten proberen over te steken onder de regering Biden.

Olie

"Nu leven we onder een totaal incompetent leiderschap, een natie in verval. Als ik president was geweest, was de oorlog tussen Rusland en Oekraïne nooit gebeurd." Trump beloofde inflatie en illegale immigratie aan te pakken, de rente en de belastingen te verlagen en de auto-industrie te herstellen. De zwarte en Spaanstalige bevolking worden het meest geraakt door immigratie, aldus Trump. Hun banen worden volgens hem ingepikt. Ook beloofde hij naar olie te boren: "Boor, baby, boor."

Trumps vrouw Melania verscheen op de conventie voor het eerst sinds lange tijd weer in het openbaar. Ze omhelsden elkaar na zijn toespraak van anderhalf uur.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

12 minuten geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

54 minuten geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

1 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

4 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

5 uur geleden