Trump zegt kandidaat te zijn voor heel Amerika
MILWAUKEE (ANP) - "Ik ben kandidaat voor heel Amerika, niet half Amerika, omdat winnen voor half Amerika geen zege is." Dat zei de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump bij de aanvaarding van zijn kandidatuur op de Republikeinse conventie in Milwaukee.
"We komen samen boven of we vallen uiteen", zei hij tegen de uitgelaten menigte op de conventie. Trump voorspelde een ongelooflijke overwinning bij de verkiezingen in november en zei dat de Democraten moeten stoppen de Republikeinen als vijand van de democratie af te schilderen.
Hij bracht de aanslag in Pennsylvania in herinnering, hoe hij net aan het vertellen was over de immigratiecijfers onder zijn regering toen een kogel zijn oor raakte. "Absoluut verbazingwekkende aantallen", zei hij, in een indirecte verwijzing naar de kritiek die Republikeinen hebben op de aantallen migranten die de zuidgrens van de Verenigde Staten proberen over te steken onder de regering Biden.
Olie
"Nu leven we onder een totaal incompetent leiderschap, een natie in verval. Als ik president was geweest, was de oorlog tussen Rusland en Oekraïne nooit gebeurd." Trump beloofde inflatie en illegale immigratie aan te pakken, de rente en de belastingen te verlagen en de auto-industrie te herstellen. De zwarte en Spaanstalige bevolking worden het meest geraakt door immigratie, aldus Trump. Hun banen worden volgens hem ingepikt. Ook beloofde hij naar olie te boren: "Boor, baby, boor."
Trumps vrouw Melania verscheen op de conventie voor het eerst sinds lange tijd weer in het openbaar. Ze omhelsden elkaar na zijn toespraak van anderhalf uur.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
10 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
1 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
7 uur geleden