Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt hard in te grijpen als gijzelaars Gaza niet vrijkomen

Trump zegt hard in te grijpen als gijzelaars Gaza niet vrijkomen

PALM BEACH (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump eist dat de gijzelaars in de Gazastrook nog voor zijn aantreden worden vrijgelaten. "Anders barst de hel los in het Midden-Oosten", waarschuwt hij in een bericht op zijn platform Truth Social.

Trump schrijft dat "iedereen de mond vol heeft" over de gijzelaars. "Maar er wordt alleen gepraat, geen actie ondernomen", vervolgt de Republikein. Hij wil dat de gijzelaars nog voor zijn aantreden op 20 januari vrijkomen.

Gebeurt dat niet, dan "worden degenen die verantwoordelijk zijn harder getroffen dan iemand ooit is getroffen in de lange geschiedenis van de Verenigde Staten", aldus Trump. Hij treedt verder niet in detail over wat hij van plan is.

Palestijnse strijders van groepen als Hamas namen zo'n 250 gijzelaars mee toen ze op 7 oktober 2023 een bloedige aanval uitvoerden op Israël. Er vielen toen ook ongeveer 1200 doden.

Een deel van de gijzelaars is later omgekomen, gered of geruild. Trump noemde de Gazastrook niet, maar sprak over de gijzelaars in het Midden-Oosten.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

3 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

4 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

5 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

5 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

6 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

7 uur geleden