Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

Op de vraag of hij zou willen afzien van claims op Groenland, dat tot het Deense koninkrijk behoort, zei hij enkel: "Dat zul je zien." De aanspraken op Groenland verdelen het NAVO-bondgenootschap diep omdat de Europese lidstaten met Denemarken voorop die afwijzen.

Trump sprak omdat hij een jaar president is in zijn tweede ambtstermijn. Hij zei dat hij een puinhoop had geërfd van Joe Biden en legde nadruk op de economische successen van zijn regering. Een positieve factor zijn volgens hem de importtarieven. Ook het sluiten van de grens voor illegale immigranten zou hebben bijgedragen.

Meer uit Buitenland

Staking Spaanse machinistenbond gaat door, ondanks treinongeluk

MADRID (ANP) - Volgens de Spaanse vakbond van machinisten en conducteurs (Semaf) gaat de geplande staking bij spoorwegmaatschappij Renfe donderdag door, meldt nieuwswebsite Demócrata. De vakbond uitte daarnaast zijn medeleven met de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk van woensdag, waarbij minstens 68 mensen omkwamen.

47 minuten geleden
Likoed beticht Arabische partijen van stelen verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Arabische partijen ervan beschuldigd de verkiezingen in het land te hebben gestolen. De laatste stemmen worden nog geteld. Likoed gaat aan kop, maar de Arabische partijen hebben een recordaantal stemmen gekregen.

59 minuten geleden
Filmmaker Jafar Panahi veroordeeld tot ruim vijf jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De gerenommeerde Iraanse filmmaker Jafar Panahi is door een rechtbank in Iran veroordeeld tot een gevangenisstraf van ruim vijf jaar. Dat meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van zijn advocaat aan Iraanse media. Het is niet duidelijk waarvan hij precies wordt beschuldigd.

1 uur geleden
Zelensky hoopt op nieuw overleg met Rusland binnen twee weken

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.

1 uur geleden
Spaanse premier kondigt drie dagen van rouw af om treinongeval

URDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.

2 uur geleden
El País: 68 doden bij treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.

2 uur geleden
Spaanse minister: toestaan doorrijden trein onverklaarbaar

URDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.

2 uur geleden