Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'

Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'

PALM BEACH (ANP/AFP) - Donald Trump heeft maandag gezegd dat hij als president van de Verenigde Staten een geplande overname van US Steel door het Japanse bedrijf Nippon Steel zal "blokkeren". "Ik ben er helemaal tegen dat het eens zo grote en machtige US Steel wordt opgekocht door een buitenlands bedrijf, in dit geval Nippon Steel uit Japan," schrijft Trump op socialemediaplatform Truth Social.

"Door middel van een reeks belastingvoordelen en tarieven zullen we US Steel weer sterk en geweldig maken", voegt Trump eraan toe. "En dat zal SNEL gebeuren! Als president zal ik deze deal tegenhouden." Vanaf 20 januari wordt Trump weer president van de VS.

Amerikaanse media meldden begin september al dat ook de huidige president Joe Biden de overname van US Steel door Nippon Steel voor zo'n 14 miljard dollar niet ziet zitten. US Steel organiseerde toen een protestactie onder werknemers tegen die houding van de Amerikaanse regering en waarschuwde dat duizenden banen verloren gaan als de deal niet doorgaat.

Nippon Steel zegt dat een overname van US Steel de Amerikaanse industrie juist zal versterken. "Nippon Steel is vastbesloten om US Steel te beschermen en te laten groeien op een wijze die de Amerikaanse industrie versterkt, evenals de binnenlandse logistieke ketens en de Amerikaanse nationale veiligheid", aldus een verklaring. Het Japanse bedrijf wijst op de grote investeringen die het wil doen in de Amerikaanse branchegenoot en de technologische innovatie die wordt geboden.

Meer uit Financieel

China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

31 minuten geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

34 minuten geleden
Studie: verhuurversoepeling remt verkoop huurwoningen nauwelijks

DEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.

38 minuten geleden
Duitse industrie schrapt groeiverwachting, nu stagnatie in 2026

HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.

1 uur geleden
Veel interesse voor failliete onlinewoonwinkel FonQ

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.

1 uur geleden
Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

2 uur geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

2 uur geleden