Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'
PALM BEACH (ANP/AFP) - Donald Trump heeft maandag gezegd dat hij als president van de Verenigde Staten een geplande overname van US Steel door het Japanse bedrijf Nippon Steel zal "blokkeren". "Ik ben er helemaal tegen dat het eens zo grote en machtige US Steel wordt opgekocht door een buitenlands bedrijf, in dit geval Nippon Steel uit Japan," schrijft Trump op socialemediaplatform Truth Social.
"Door middel van een reeks belastingvoordelen en tarieven zullen we US Steel weer sterk en geweldig maken", voegt Trump eraan toe. "En dat zal SNEL gebeuren! Als president zal ik deze deal tegenhouden." Vanaf 20 januari wordt Trump weer president van de VS.
Amerikaanse media meldden begin september al dat ook de huidige president Joe Biden de overname van US Steel door Nippon Steel voor zo'n 14 miljard dollar niet ziet zitten. US Steel organiseerde toen een protestactie onder werknemers tegen die houding van de Amerikaanse regering en waarschuwde dat duizenden banen verloren gaan als de deal niet doorgaat.
Nippon Steel zegt dat een overname van US Steel de Amerikaanse industrie juist zal versterken. "Nippon Steel is vastbesloten om US Steel te beschermen en te laten groeien op een wijze die de Amerikaanse industrie versterkt, evenals de binnenlandse logistieke ketens en de Amerikaanse nationale veiligheid", aldus een verklaring. Het Japanse bedrijf wijst op de grote investeringen die het wil doen in de Amerikaanse branchegenoot en de technologische innovatie die wordt geboden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
17 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden