Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'

Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'

PALM BEACH (ANP/AFP) - Donald Trump heeft maandag gezegd dat hij als president van de Verenigde Staten een geplande overname van US Steel door het Japanse bedrijf Nippon Steel zal "blokkeren". "Ik ben er helemaal tegen dat het eens zo grote en machtige US Steel wordt opgekocht door een buitenlands bedrijf, in dit geval Nippon Steel uit Japan," schrijft Trump op socialemediaplatform Truth Social.

"Door middel van een reeks belastingvoordelen en tarieven zullen we US Steel weer sterk en geweldig maken", voegt Trump eraan toe. "En dat zal SNEL gebeuren! Als president zal ik deze deal tegenhouden." Vanaf 20 januari wordt Trump weer president van de VS.

Amerikaanse media meldden begin september al dat ook de huidige president Joe Biden de overname van US Steel door Nippon Steel voor zo'n 14 miljard dollar niet ziet zitten. US Steel organiseerde toen een protestactie onder werknemers tegen die houding van de Amerikaanse regering en waarschuwde dat duizenden banen verloren gaan als de deal niet doorgaat.

Nippon Steel zegt dat een overname van US Steel de Amerikaanse industrie juist zal versterken. "Nippon Steel is vastbesloten om US Steel te beschermen en te laten groeien op een wijze die de Amerikaanse industrie versterkt, evenals de binnenlandse logistieke ketens en de Amerikaanse nationale veiligheid", aldus een verklaring. Het Japanse bedrijf wijst op de grote investeringen die het wil doen in de Amerikaanse branchegenoot en de technologische innovatie die wordt geboden.

Meer uit Financieel

Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

6 minuten geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

1 uur geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

1 uur geleden
Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

2 uur geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

3 uur geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

4 uur geleden