Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'

Trump zegt dat hij Japanse overname van US Steel zal 'blokkeren'

PALM BEACH (ANP/AFP) - Donald Trump heeft maandag gezegd dat hij als president van de Verenigde Staten een geplande overname van US Steel door het Japanse bedrijf Nippon Steel zal "blokkeren". "Ik ben er helemaal tegen dat het eens zo grote en machtige US Steel wordt opgekocht door een buitenlands bedrijf, in dit geval Nippon Steel uit Japan," schrijft Trump op socialemediaplatform Truth Social.

"Door middel van een reeks belastingvoordelen en tarieven zullen we US Steel weer sterk en geweldig maken", voegt Trump eraan toe. "En dat zal SNEL gebeuren! Als president zal ik deze deal tegenhouden." Vanaf 20 januari wordt Trump weer president van de VS.

Amerikaanse media meldden begin september al dat ook de huidige president Joe Biden de overname van US Steel door Nippon Steel voor zo'n 14 miljard dollar niet ziet zitten. US Steel organiseerde toen een protestactie onder werknemers tegen die houding van de Amerikaanse regering en waarschuwde dat duizenden banen verloren gaan als de deal niet doorgaat.

Nippon Steel zegt dat een overname van US Steel de Amerikaanse industrie juist zal versterken. "Nippon Steel is vastbesloten om US Steel te beschermen en te laten groeien op een wijze die de Amerikaanse industrie versterkt, evenals de binnenlandse logistieke ketens en de Amerikaanse nationale veiligheid", aldus een verklaring. Het Japanse bedrijf wijst op de grote investeringen die het wil doen in de Amerikaanse branchegenoot en de technologische innovatie die wordt geboden.

Meer uit Financieel

Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

10 minuten geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

2 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

4 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

5 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

6 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

13 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

15 uur geleden