Trump zegt blij te zijn met vaart in handelsgesprekken EU
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt blij te zijn met de haast die de Europese Unie zou maken met handelsbesprekingen. Hij zei vorige week per 1 juni importheffingen van 50 procent te willen instellen voor producten uit de EU, maar stelde die maatregel vervolgens uit.
"Ik heb zojuist te horen gekregen dat de EU heeft gebeld om snel onderhandelingsdata in te plannen. Dat is een positieve gebeurtenis en ik hoop dat ze EINDELIJK, zoals mijn eis aan China is, de Europese naties openen voor handel met de Verenigde Staten van Amerika", schreef Trump op berichtenplatform Truth Social.
Trump beschuldigde de EU eerder van getreuzel bij handelsbesprekingen. Vanuit het Europees Parlement klonk juist het verwijt dat niet duidelijk is wat de Amerikanen willen. Na een telefoongesprek met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen stelde Trump dit weekend de heffingen van 50 procent uit tot 9 juli.
De EU-handelschef Maroš Šefčovič had maandag een telefoongesprek met de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick en handelsgezant Jamieson Greer. Na afloop zei Šefčovič snel en constructief een overeenkomst te willen sluiten.
In zijn socialemediabericht over het handelsoverleg schrijft Trump "het recht te hebben om een DEAL OP TE LEGGEN voor handel richting de Verenigde Staten als we er niet in slagen een deal te sluiten, of oneerlijk worden behandeld".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
15 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
17 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden