
Trump zegt al met 70 buitenlandse leiders te hebben gesproken
MAR-A-LAGO (ANP) - Donald Trump heeft "vermoedelijk" al met ongeveer zeventig buitenlandse leiders gebeld sinds zijn overwinning bij de presidentsverkiezingen van dinsdag. Dat zei hij tegen een journalist van NBC.
De Russische president Vladimir Poetin heeft Trump nog niet aan de lijn gehad. "Maar ik denk dat we elkaar zullen spreken", zei hij. Poetin heeft Trump eerder op donderdagavond gefeliciteerd met zijn overwinning en zei open te staan voor een gesprek.
Eerder was al bekend dat Trump heeft gebeld met onder meer de Japanse premier Shigeru Ishiba, de Chinese president Xi Jinping, Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.
5 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.
37 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
2 uur geledenBASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.
2 uur geledenBASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdag rond 20.30 uur (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens de politie en de Mexicaanse marine zijn 22 mensen gewond geraakt. Drie van hen verkeren in kritieke toestand.
4 uur geleden