'Trump zal flexibele richtlijnen geven om economie te heropenen'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal donderdagavond nieuwe richtlijnen bekendmaken over het heropenen van de Amerikaanse economie. Die zullen de instemming hebben van medische deskundigen van zijn coronavirus-taskforce en dienen als aanbevelingen voor de staten, zei een hoge functionaris van het Witte Huis.
"De nieuwe richtlijnen van de president zijn in feite aanbevelingen. Ze zijn flexibel. Ze zijn gebaseerd op data", aldus de functionaris op voorwaarde van anonimiteit.
Trump zal de nieuwe richtlijnen om 18.00 uur Amerikaanse tijd onthullen (middernacht Nederlandse tijd) tijdens een briefing op het Witte Huis. Het is de bedoeling om de Amerikaanse economie weer op gang te krijgen. Sinds de lockdown door het coronavirus zitten miljoenen Amerikanen zonder werk. In de Verenigde Staten hebben de afgelopen maand meer dan 20 miljoen mensen een werkloosheidsuitkering aangevraagd.
Zorgvuldig
"We praten over richtlijnen die zeer zorgvuldig zijn opgesteld", liet Trump vast weten tijdens een evenement in het Witte Huis ter ere van truckers in het land.
Hij zei dat hij van plan was de aanbevelingen vooraf te bekijken tijdens een videoconferentie met de staatsgouverneurs op donderdagmiddag.
Oorlog
"Ik denk dat ze heel blij zullen zijn met wat we doen", zei Trump. "Ze willen deze oorlog winnen en wij gaan hem winnen."
Woensdag zei Trump dat sommige staten met een laag aantal besmettingen eerder klaar zijn om de economische activiteiten te hervatten, dan andere staten die zwaar getroffen zijn door het zeer besmettelijke virus.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
7 uur geleden