Trump zal bij verkiezingswinst Fed-baas Powell niet herbenoemen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump zal voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve niet herbenoemen als hij wordt gekozen tot president van de Verenigde Staten. Dat heeft Trump gezegd tegen nieuwszender Fox. Ook stelt Trump dat Powell zittend president Joe Biden wil steunen door de rente te verlagen.
Trump benoemde Powell nog als Fed-voorzitter in 2018. Hij volgde toen Janet Yellen op die nu minister van Financiën is onder Biden. Biden benoemde Powell vervolgens in 2021 voor een tweede termijn. Die termijn loopt in 2026 af.
Maar Trump gunt Powell dus geen derde termijn als hij weer president zou worden. Trump heeft in het verleden vaker fel uitgehaald naar het beleid van de Fed onder Powell.
Om de inflatie aan te pakken heeft de Fed de rente fors verhoogd. Maar nu wordt verwacht dat de centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente. Trump stelt dat Powell daarmee de Democraten zal helpen bij de presidentsverkiezingen in november. Door een lagere rente wordt de economie namelijk gesteund, door bijvoorbeeld dalende rentekosten.
Trump zei verder dat de recordstanden op de Amerikaanse aandelenbeurzen zijn te danken aan de hoop bij beleggers dat hij terugkeert in het Witte Huis.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
3 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
4 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
5 uur geleden