Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zal bij verkiezingswinst Fed-baas Powell niet herbenoemen

Trump zal bij verkiezingswinst Fed-baas Powell niet herbenoemen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump zal voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve niet herbenoemen als hij wordt gekozen tot president van de Verenigde Staten. Dat heeft Trump gezegd tegen nieuwszender Fox. Ook stelt Trump dat Powell zittend president Joe Biden wil steunen door de rente te verlagen.

Trump benoemde Powell nog als Fed-voorzitter in 2018. Hij volgde toen Janet Yellen op die nu minister van Financiƫn is onder Biden. Biden benoemde Powell vervolgens in 2021 voor een tweede termijn. Die termijn loopt in 2026 af.

Maar Trump gunt Powell dus geen derde termijn als hij weer president zou worden. Trump heeft in het verleden vaker fel uitgehaald naar het beleid van de Fed onder Powell.

Om de inflatie aan te pakken heeft de Fed de rente fors verhoogd. Maar nu wordt verwacht dat de centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente. Trump stelt dat Powell daarmee de Democraten zal helpen bij de presidentsverkiezingen in november. Door een lagere rente wordt de economie namelijk gesteund, door bijvoorbeeld dalende rentekosten.

Trump zei verder dat de recordstanden op de Amerikaanse aandelenbeurzen zijn te danken aan de hoop bij beleggers dat hij terugkeert in het Witte Huis.

Meer uit Financieel

Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

1 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

1 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

1 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

3 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

3 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

4 uur geleden