Trump zal bij verkiezingswinst Fed-baas Powell niet herbenoemen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump zal voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve niet herbenoemen als hij wordt gekozen tot president van de Verenigde Staten. Dat heeft Trump gezegd tegen nieuwszender Fox. Ook stelt Trump dat Powell zittend president Joe Biden wil steunen door de rente te verlagen.
Trump benoemde Powell nog als Fed-voorzitter in 2018. Hij volgde toen Janet Yellen op die nu minister van Financiën is onder Biden. Biden benoemde Powell vervolgens in 2021 voor een tweede termijn. Die termijn loopt in 2026 af.
Maar Trump gunt Powell dus geen derde termijn als hij weer president zou worden. Trump heeft in het verleden vaker fel uitgehaald naar het beleid van de Fed onder Powell.
Om de inflatie aan te pakken heeft de Fed de rente fors verhoogd. Maar nu wordt verwacht dat de centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente. Trump stelt dat Powell daarmee de Democraten zal helpen bij de presidentsverkiezingen in november. Door een lagere rente wordt de economie namelijk gesteund, door bijvoorbeeld dalende rentekosten.
Trump zei verder dat de recordstanden op de Amerikaanse aandelenbeurzen zijn te danken aan de hoop bij beleggers dat hij terugkeert in het Witte Huis.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
9 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
13 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
15 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden