Trump zal bij verkiezingswinst Fed-baas Powell niet herbenoemen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump zal voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve niet herbenoemen als hij wordt gekozen tot president van de Verenigde Staten. Dat heeft Trump gezegd tegen nieuwszender Fox. Ook stelt Trump dat Powell zittend president Joe Biden wil steunen door de rente te verlagen.
Trump benoemde Powell nog als Fed-voorzitter in 2018. Hij volgde toen Janet Yellen op die nu minister van Financiƫn is onder Biden. Biden benoemde Powell vervolgens in 2021 voor een tweede termijn. Die termijn loopt in 2026 af.
Maar Trump gunt Powell dus geen derde termijn als hij weer president zou worden. Trump heeft in het verleden vaker fel uitgehaald naar het beleid van de Fed onder Powell.
Om de inflatie aan te pakken heeft de Fed de rente fors verhoogd. Maar nu wordt verwacht dat de centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente. Trump stelt dat Powell daarmee de Democraten zal helpen bij de presidentsverkiezingen in november. Door een lagere rente wordt de economie namelijk gesteund, door bijvoorbeeld dalende rentekosten.
Trump zei verder dat de recordstanden op de Amerikaanse aandelenbeurzen zijn te danken aan de hoop bij beleggers dat hij terugkeert in het Witte Huis.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
6 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
8 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
20 uur geleden