Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump-zaak in Georgia stilgelegd om bezwaar tegen aanklaagster

Trump-zaak in Georgia stilgelegd om bezwaar tegen aanklaagster

ATLANTA (ANP/RTR) - De rechter in de Amerikaanse staat Georgia heeft de verkiezingsfraudezaak tegen oud-president Donald Trump voorlopig op pauze gezet. Eerst moet het hoger beroep worden afgewacht over het aanblijven van aanklaagster Fani Willis.

Het proces loopt daardoor verdere vertraging op. De rechtszaak zal vrijwel zeker niet beginnen voor de presidentsverkiezingen in november.

Trump en zijn team vinden dat aanklaagster Willis van de zaak moet worden gehaald omdat zij een romantische relatie had met iemand in haar team. Een rechter besloot eerder dat Willis mag aanblijven op voorwaarde dat de persoon met wie ze een relatie had zou opstappen. Dat is inmiddels gebeurd. Maar Trump is in beroep gegaan en dus buigt het hof van beroep zich nu over de zaak.

Verkiezingsuitslag

Trump staat in Georgia terecht voor pogingen om de verkiezingsnederlaag in 2020 terug te draaien. De Republikein heeft volgens de aanklagers onder meer een bestuurder van de staat onder druk gezet om stemmen te "vinden".

Trump werd vorige week in een van zijn andere rechtszaken als eerste Amerikaanse oud-president veroordeeld. Hij werd in de staat New York schuldig bevonden aan het sjoemelen met zakelijke documenten om een zwijggeldbetaling te verbergen. Trump hoort op 11 juli zijn straf, maar hij heeft aangegeven sowieso in beroep te gaan tegen de uitspraak.

Meer uit Buitenland

Israël voert aanvallen uit in centrum van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.

42 minuten geleden
ICC onderzoekt Belarus om misdaden tegen de menselijkheid

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.

1 uur geleden
Trump verwelkomt stijging olieprijs door oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.

2 uur geleden
Leider Iran in eerste verklaring: druk op vijand hoog houden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.

2 uur geleden
EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

3 uur geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

4 uur geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

4 uur geleden