Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump zaait verwarring op Wall Street, beursgraadmeters omlaag

Trump zaait verwarring op Wall Street, beursgraadmeters omlaag

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden dinsdag een stap terug na onduidelijke uitspraken van president Donald Trump over wereldwijde handelsakkoorden, waardoor de hoop op een snelle verlaging van de handelstarieven vervloog. Ook deden aandelenhandelaren het voorzichtig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve.

Net als maandag sloten de belangrijkste beursgraadmeters met verlies. De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent lager op 40.829 punten. De S&P 500-index verloor 0,8 procent op 5606,91 punten. Deze beursindex staakte maandag al de langste winstreeks sinds november 2004. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent op 17.689,66 punten.

Trump zorgde opnieuw voor verwarring over de onderhandelingen rond importheffingen. "Iedereen blijft maar vragen: wanneer ga je nu eens deals tekenen? Maar wij hoeven geen deals te tekenen, zij moeten deals met ons sluiten. Zij willen toegang tot onze markt. Wij hoeven niets van hun markt", zei de president vanuit het Witte Huis. Hoge functionarissen van het Witte Huis houden juist al weken vol dat zulke handelsakkoorden de hoogste prioriteit van de regering zijn.

Fed

Beleggers letten verder op de Fed, die dinsdag begon aan zijn tweedaagse rentevergadering. Naar verwachting laat de Fed de rente woensdag onveranderd, ondanks de oproep van Trump om de leenkosten te verlagen. Trump uitte de afgelopen tijd veel kritiek op het rentebeleid van voorzitter Jerome Powell.

Tesla verloor 1,8 procent. De elektrische autofabrikant zag de verkopen in april opnieuw kelderen in veel Europese landen. Tesla kreeg de afgelopen tijd kritiek door de rol van topman Elon Musk als adviseur van Trump.

Olieprijzen

DoorDash ging 7,4 procent onderuit. De Amerikaanse maaltijdbezorger heeft een akkoord bereikt met Deliveroo om de Britse branchegenoot over te nemen voor omgerekend 3,4 miljard euro.

De olieprijzen gingen dinsdag flink omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,4 procent meer op 59,08 dollar. Brent klom 3,2 procent tot 62,13 dollar. De Verenigde Staten hebben hun verwachting voor de binnenlandse olieproductie voor 2025 verlaagd. Het energieagentschap Energy Information Administration (EIA) schat dat de productie dit jaar uitkomt op 13,42 miljoen vaten per dag, ongeveer 100.000 vaten per dag minder dan in de raming van vorige maand.

Meer uit Financieel

China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

34 minuten geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

2 uur geleden
Groei aantal speedpedelecs in Nederland vlakt af

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.

4 uur geleden
Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

18 uur geleden
India blijft handelsgesprekken voeren met de VS, zegt minister

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.

19 uur geleden
Ministerie neemt juridische stappen tegen bouwers HSL-Zuid

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
Media: Paramount gaat in november tot 3000 banen schrappen

NEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.

21 uur geleden