Trump: wrede vervolging is een aanfluiting van gerechtigheid
COLUMBUS (ANP/RTR) - Bij zijn eerste publieke optreden nadat hij werd aangeklaagd voor tientallen misdrijven, haalde voormalig president Donald Trump uit naar president Joe Biden en het Amerikaanse ministerie van Justitie. Op de Republikeinse staatsconventie in de staat Georgia zei hij dat de "wrede vervolging een aanfluiting is van gerechtigheid".
Vrijdag werd bekend dat Trump wordt verdacht van 37 misdrijven, onder andere van het achterhouden van documenten en het tegenwerken van een strafrechtelijk onderzoek. Het draait om documenten die hij na zijn aftreden uit het Witte Huis heeft meegenomen naar Mar-a-Lago, zijn verblijf in Florida.
Trump hintte tijdens zijn toespraak voor het Republikeinse publiek dat Biden de aanklacht heeft georkestreerd om hem als tegenkandidaat uit te schakelen bij de verkiezingen volgend jaar. Biden heeft juist nadrukkelijk gesteld dat hij zich niet bemoeit met de zaak en de rechter die zich erover zal buigen, Aileen Cannon, werd ooit door Trump zelf aangesteld.
Eerste keer
Toch zei de voormalige president tegen de toehoorders dat de "belachelijke en ongegronde aanklacht herinnerd zal worden als een van de gruwelijke machtsmisbruiken in de geschiedenis van het land" en dat "het enige goede eraan is dat het hem helpt in de peilingen."
Het is de eerste keer in de Amerikaanse geschiedenis dat een voormalige president op federaal niveau strafrechtelijk wordt vervolgd. Dinsdag moet Trump voor het eerst voor de rechtbank in Miami verschijnen in verband met de zaak.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
39 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
8 uur geleden