Trump wint ook voorverkiezing in North Dakota
BISMARCK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft ook de Republikeinse voorverkiezingen gewonnen in de staat North Dakota, voorspellen Edison Research en verschillende nieuwszenders.
In North Dakota versloeg Trump met gemak Nikki Haley, zijn laatst overgebleven concurrent voor de Republikeinse presidentiële nominatie. Verwacht wordt dat Trump dinsdag ook 'Super Tuesday' zal domineren, de belangrijkste dag van de voorverkiezingen, waarop vijftien staten en een overzees gebied naar de stembus mogen.
Voormalig VN-ambassadeur Haley won zondag haar eerste voorverkiezing, in Washington DC, maar maakt weinig kans om het Trump nog echt lastig te maken. Naar alle waarschijnlijkheid neemt Trump, die verschillende strafzaken boven het hoofd hangt, het in november op tegen de Democratische president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft de slachtoffers van de zware dubbele aardbeving in haar land "al onze kracht, geloof en gebeden" gewenst. Ze roept "alle Venezolanen, zowel binnen als buiten onze grenzen" en de internationale gemeenschap op om te helpen.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De klimaatchef van de Verenigde Naties linkt de extreme temperaturen die Europa teisteren aan klimaatverandering. "De zware hittegolf in Europa draagt onmiskenbaar de sporen van de klimaatcrisis", zegt topman Simon Stiell in een verklaring. "Het is de zoveelste tol die we betalen voor de uitstoot van fossiele brandstoffen die onze planeet doet opwarmen."
29 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Landen rond Venezuela en verderop hebben hulp beloofd na de dodelijke dubbele aardbeving die Venezuela getroffen heeft. Onder meer Mexico, Cuba en El Salvador zeggen dat hulp onderweg is.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De waarnemend president van Venezuela, Delcy Rodríguez, meldt dat door de twee aardbevingen van woensdag zeker 32 mensen zijn omgekomen en meer dan 700 mensen gewond zijn geraakt. Het betreft een eerste balans.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
4 uur geleden